Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Tarptautiniame konkurse Lenkijoje – dviguba sėkmė

 

Panevėžio r. muzikos mokyklos tautinių instrumentų orkestras ,,Žilvitis“ (vadovai Asta ir Audrius Derviniai) kartu su socialiniais partneriais – Panevėžio miesto bendruomenių rūmų liaudiškų šokių kolektyvu „Grandinėlė“ (vadovė Zita Rimkuvienė) – sėkmingai pasirodė tarptautiniame liaudies muzikos ir šokių festivalyje-konkurse Zielona Gora mieste, Lenkijoje.

Tarptautiniame renginyje dalyvavo aštuonios grupės iš Ukrainos, Serbijos, Kazachstano, Rumunijos, Slovakijos, Lenkijos, Čekijos ir Lietuvos. Jau pirmą festivalio dieną visi kolektyvai atvyko į etnografinį kaimą-muziejų Ochla (labai panašus į Rumšiškes), kuriame ragavo įvairių tautų nacionalinų patiekalų, klausėsi kitų tautų muzikos ir mokėsi liaudiškų šokių.

Kiek vėliau etnografinio muziejaus parko didžiojoje scenoje vyko muzikos ir liaudies dainų konkursas, kuriame muzikantai turėjo atlikti 15 min. laisvai pasirinktą programą, o dainininkai – padainuoti dvi skirtingo charakterio liaudies dainas. Šiame konkurse mūsų kolektyvą lydėjo dviguba sėkmė. Tautinių instrumentų orkestras „Žilvitis“ ir mūsų orkestro dainininkė Fausta Palionytė užėmė II vietas.

Laisvu metu maudėmės baseine, vykome į „Bitės Majos“ atrakcionų parką, pabuvojome prie didžiausios pasaulyje Jėzaus Kristaus skulptūros, vaikščiojome miestelio gatvėmis, dalyvavome draugystės vakaruose su kitomis festivalio grupėmis, susipažinome su naujais žmonėmis, kultūromis, tradicijomis.

Dalyvavimas šiame festivalyje-konkurse mūsų muzikos mokyklos tautinių instrumentų orkestro „Žilvitis“ muzikantams buvo ne tik garbė, bet ir didelė atsakomybė pristatant Lietuvą, o šiltas žiūrovų priėmimas ir puikus tarptautinės komisijos įvertinimas – tai paskatinimas „Žilvičio“ muzikantams ir mokytojams Astai ir Audriui Derviniams.

Panevėžio r. muzikos mokyklos tautinių instrumentų orkestrui „,Žilvitis“ dalinį finansavimą dalyvavimui tarptautiniuose renginiuose, reprezentuojant ir garsinant Panevėžio rajoną užsienyje, skyrė Panevėžio rajono savivaldybė.

 


Muzikos mokyklos direktorė Laima Plančiūnienė
 
 

 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-08-30 14:19:18
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal