Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Talka prie Lėvens

 

Saulėtą balandžio 13-osios rytą grėbliais, kastuvais ir kitais aplinkai švarintis skirtais įrankiais nešini paliūniškiečiai ir aplinkinių kaimų gyventojai rinkosi visų pamėgtoje pasivaikščiojimų ir susitikimų vietoje Lėvens vingyje. Bendruomenės tarybos sukviesti rinkomės pavasariniam švarinimuisi. Nors akcija „Darom“ bendram darbui visus kvies tik po Šv. Velykų, Paliūniškio bendruomenės nariai petys petin padirbėti, kad šalia mūsų būtų švariau ir gražiau dar prieš gražiausią pavasario šventę, rinkosi dar prieš Verbų sekmadienį.

Kasmet, kai abi kaimo puses jungianti ir pavasariais išsiliejanti iš krantų upė sugrįžta į savo vagą, renkamės sutvarkyti visų pamėgtos vietos, kur kartais besitraukdamas Lėvuo palieka pakeliui jam prievarta „padovanotas“ nulūžusias medžių šakas, įvairiausias šiukšles. Metams bėgant palei upę augantys medžiai pradeda džiūti ir kėsinasi nugriūti ne tik ant šalia augančių medžių, bet ir užvirsti ant pėsčiųjų taku einančiųjų. Tad aptarę, ką šiais metais turėtume padaryti, kad viešoji, Lėvens pakrantėje įsikūrusi, bendruomenės erdvė vėl mus džiugintų ir kviestų rinktis ne tik pačius, bet ir pasikviesti draugus pabūti nuostabios gamtos prieglobstyje.

Bendromis talkininkų jėgomis surinktos šiukšlės, sugrėbta pernykštė žolė ir nuo dar rudenį akis džiuginę ir spalvos nebetekę klevų lapai, surinktos upės atneštos, nuo medžių nulūžusios ir čia pat gulinčios šakos, nupjauti mūsų rankų pagalbos laukiantys, išdžiūvę ir bet kada nuvirsti žadantys medžiai. Mūsų darbus koordinavusi bendruomenės pirmininkė Lijana Kubilienė čia pat, ant upės kranto, gamino skanią „talkos“ košę, kuria susėdę prie bendro stalo, aptardami jau padarytus ir dar laukiančius darbus, smagiai vaišinomės.


 Dalia Meškonytė, Paliūniškio bendruomenės narė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-04-24 10:47:14
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal