Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Švietimo įstaigose pradedamas mokymas nuotoliniu būdu

 

Pirmadienį, kovo 30 d., visos šalies švietimo įstaigos pereis prie nuotolinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio, pagrindinio, vidurinio ir neformaliojo ugdymo. Panevėžio rajono savivaldybės administracija, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai, mokyklos, darželiai intensyviai tam ruošėsi dvi savaites trukusių mokinių pavasario atostogų metu.

Pirmiausiai buvo tiriamas kompiuterių, interneto prieigos poreikis mokinių namuose. Išsiaiškinta, kad iš viso reikia 116 kompiuterių. 43 kompiuterius šeimoms paskolins mokyklos. Šeimoms, kurios turi kompiuterius, bet neturi interneto, Savivaldybė nupirko 30 modemų. Ateityje pagal poreikį planuojama įsigyti ir daugiau.

Likusių 73 šeimų vaikai kol kas gaus popierines užduotis. Jas mokyklų darbuotojai atveš į namus kartu su nemokamu maitinimu arba perduos kitais būdais. Bus sprendžiama, kaip ir šias šeimas aprūpinti kompiuteriais.

Nacionalinė švietimo agentūra, įpareigota Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, šią savaitę perka 15 tūkstančių planšetinių ir 20 tūkstančių nešiojamų kompiuterių mokykloms. Kompiuteriai turės ir interneto ryšį. Jie bus padalinti savivaldybėms pagal mokinių iš socialiai jautrių šeimų skaičių. Kiek jų gaus Panevėžio rajono savivaldybė, kol kas nežinoma.

Nuotoliniam mokymui mokyklos pasirinko įvairias nuotolinio mokymosi aplinkas bei mokymo būdus. Daugiausiai bus naudojamos EDUKA, EMA, Microsoft Office 365, Google G suite Education skaitmeninės mokymosi aplinkos, elektroniniai dienynai (TAMO, EDUKA) ir kt. Vaizdo pamokoms bus naudojamos Zoom, Microsoft Teams platformos.

Ikimokyklinės įstaigos, kaip iki šiol, ugdymui naudos pasiteisinusį elektroninį dienyną „Mūsų darželis“, su tėvais auklėtojais bendraus atskirų grupių uždarosiose Facebook paskyrose ir Mesenger grupėse.

Kadangi pasibaigus pavasario atostogoms, karantinas tęsiamas ir mokiniai negrįžta į klases, nemokamo maitinimo organizavimas tęsiamas tokia pat tvarka, kaip buvo vykdomas praėjusias dvi savaites.

Visi mokiniai, kuriems skirtas nemokamas maitinimas, įskaitant ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikus pilotinėse mokyklose, gaus maisto davinius.

Aprūpinimą maisto daviniais organizuoja švietimo įstaigos atsižvelgdamos į konkrečią situaciją: informuoja maitinimo paslaugų teikėjus, kad šie paruoštų mokiniams maisto davinius, arba pačios juos paruošia. Atsižvelgiant į nemokamą maitinimą gaunančių mokinių skaičių reguliuojami srautai – nustatoma data, valanda, kada mokyklose bus išduodamas maistas, kad vienu metu neateitų didelis skaičius žmonių.

Išduodant maisto davinius užtikrinama, kad būtų laikomasi visų higienos ir viruso prevencijos rekomendacijų bei nurodymų. Jei tėvai (globėjai, rūpintojai) neturi galimybės atvykti į mokyklą, mokyklos maistą gyvenantiesiems toliau nei 3 km atveža į namus savo transportu. Nesant šių galimybių kreipiamasi pagalbos į seniūniją.


 Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-03-27 15:52:20
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal