Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Sveikinimai Lietuvai aidėjo ir dainose, ir šokių pynėse

 

Švęsdami 28-ąjį Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo gimtadienį Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinys ir Bernatonių gyventojų bendruomenė kvietė žiūrovus į sekmadienį vykusį koncertą „Tai gražiai mane augino“. Visas pulkas šokėjų ir muzikantų susirinkusiesiems dovanojo nepamirštamą reginį, leidusį keliauti tautiškumo, valstybingumo ir vienybės takais.

28-eri metai istorijos, kurią scenoje sakydami sveikinimo kalbą prisiminė Lietuvos Respublikos Seimo narys Petras Nevulis ir Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė.

„Esame išskirtinė Lietuvos valstybės karta, mačiusi, kaip kovojama už laisvę, kaip stengiamasi išsivaduoti iš geležinių gniaužtų. Stebėjome, kaip iš naujo statoma valstybė. Kiekvienas iš mūsų prisidėjome prie to, kad mūsų vaikai augtų nepriklausomoje šalyje“, – kalbėjo Seimo narys P. Nevulis.

„Man labai džiugu šią gražią šventę pasitikti Bernatoniuose – savo gimtinėje. Nors tuomet buvo visai kitokios aplinkybės, dabar jau galime džiaugtis laisva, veržlia ir kūrybinio polėkio kupina Lietuva. Didžiuojuosi, kad 1990 metais iškovojome teisę į šią šventę“, – scenoje prisiminimais apie valstybei svarbią datą dalijosi D. Kiršgalvienė. 

Kai renginio vedėja Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narė Violeta Grigienė pakvietė visus sugiedoti Tautišką giesmę, salėje neliko nė vieno tylinčio. Visi kaip vienas pasitiko šventišką nuotaiką ir prasidedančią koncertinę programą. Sekmadienio popietę Bernatonių scenoje dainų bei šokių pynes pynė Paįstrio kultūros centro merginų liaudiškų šokių grupė kartu su Truskavos šokėjomis (vad. Nijolė Vidžiūtė), Paįstrio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Įstrelė“ (vad. Virginijus Kiršgalvis), nuotaikingą duetą pristatė vyrai – Andrius Gudas ir Virginijus Kiršgalvis.

Po spalvingos ir gera nuotaika spinduliuojančios programos žmonės skirstėsi šypsodamiesi. Užgimė jausmas, kad tai tikrai jų šventė. Kad valstybė tai jie – žiūrovai, scenoje šokantys jaunuoliai, tautiniais kostiumais pasipuošusios dainuojančios moterys, instrumentais muzikinius šedevrus kuriantys dviejų kartų vyrai.

„Valstybė – tai mes! Nepamirškime to iki kitų malonių susitikimų Bernatoniuose“, – atsisveikindama priminė Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio vadovė Rėda Ona Manikienė.


Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė
 
 

 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-03-12 16:19:41
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal