Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Sveikatos kodas – aktyvi Panevėžio rajono bendruomenė

Panevėžio rajono švietimo centras įgyvendino projektą „Sveikatos kodas – aktyvi Panevėžio rajono bendruomenė“. Tai projektas pagal Panevėžio rajono vietos veiklos grupės (VVG) vietos plėtros strategijos „Panevėžio rajono 2016–2023 m. vietos plėtros strategija“ priemonę „Gyventojų aktyvumo, verslumo iniciatyvų skatinimas, krašto tradicijų puoselėjimas“. Projekto tikslas – ugdyti Panevėžio rajono suaugusiųjų sveikos gyvensenos įgūdžius, sudaryti sąlygas fizinio aktyvumo, psichinės sveikatos bei bendruomeniškumo puoselėjimui į veiklas įtraukiant jaunus žmones.

Projekto aktyvios veiklos vyko spalio–lapkričio mėn., kai kaime visi derliaus nuėmimo darbai baigti, o ilgėjantys rudens vakarai sudarė galimybę žmonėms prasmingai bei aktyviai praleisti laisvalaikį. Užsiėmimus vedė profesionalūs ir visiems gerai žinomi specialistai, kurie savo energija ir pozityvumu buvo pavyzdys Panevėžio rajono bendruomenėms. Žurnalistė, lektorė, praktikė Lidija Laurinčiukienė vedė edukacinę programą „Pozityvus mąstymas – psichinės sveikatos pagrindas“. Edukacinė programa skirta tiems, kas nori suvokti pozityvaus mąstymo esmę, sužinoti, kaip valdyti savo mąstymo procesus, susikurti savo kaip pozityvios asmenybės psichologinį portretą, išmokti kitų žmonių skatinimo mąstyti pozityviai technikų.

Aerobikos Lietuvoje pradininkė, trenerė, Lietuvos moterų asociacijos prezidentė, „Be Active“ ambasadorė Lietuvoje Joana Bartaškienė vedė fizinės veiklos edukacinę programą „Sveikatos kodas“. Programos dalyviai buvo mokomi, kaip pagal savo amžių, sveikatos būklę, fizinį pajėgumą pasirinkti fizinio aktyvumo formą, kaip dozuoti fizinio krūvio intensyvumą, kaip skirti laiko sau. Pasidalyta geros savijautos, gyvenimo džiaugsmo ir energijos receptais. Suaugusieji mankštos metu išbandė platų treniruojamąjį poveikį turinčias ir lengvai namie pritaikomas mankštos priemones.

Šaunus renginys „Amžius sportui ne riba“ vyko Raguvos gimnazijoje. Gimnazijos kūno kultūros mokytojai kartu su mokiniais parengė fizinio aktyvumo renginį – sporto varžybas Raguvos ir Šilų TAU fakultetų senjorams. Taip buvo skatinama savanorystė bei stiprinamas emocinis jaunimo ir suaugusiųjų ryšys. Tokie renginiai  mažina įvairių amžiaus grupių socialinę atskirtį bei ugdo gebėjimą veikti kartu.

Į aktyvias projekto veiklas įtrauktos septynios Panevėžio rajono savivaldybės seniūnijos (Raguvos, Velžio, Ramygalos, Smilgių, Karsakiškio, Vadoklių, Naujamiesčio), kurių bendruomenės dalyvavo edukacinėse programose. Džiugu, kad projekte dalyvavo daugiau kaip 500 Panevėžio rajono žmonių, kurie džiaugėsi veiklomis.


 Lina Šachova, Panevėžio rajono švietimo centro metodininkė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-12-04 14:12:22
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal