Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Sportuoti sveika ir smagu!

 

Tokiu pavadinimu Ėriškių kaimo bendruomenė įvykdė projektą, skirtą Sporto metams. Finansinę paramą skyrė Kūno kultūros ir sporto departamentas. Savo pinigų prisidėjo ir bendruomenė.

Projekto tikslas – įtraukti kaimo bendruomenę į sveikatą stiprinančią ir fizinį aktyvumą skatinančią sportinę veiklą. Projekto veiklose dalyvavo įvairių socialinių grupių ir įvairaus amžiaus (nuo sėdinčių vežimėliuose iki garbaus amžiaus senjorų) žmonės.

Jau birželio pradžioje į mini sporto šventę „Sveika, vasara!“ pakvietėme nuo kūdikių iki 10 metų vaikus. Žinia, su jais ir tėveliai, ir seneliai. O kiek vaikiško juoko! Kiek nuoširdaus džiaugsmo! Visi dalyvavo įvairiose veiklose: ropojo, bėgo, gaudė, skatino, padėjo... Suaugusieji surengė vaikams gražią šventę. Bėgimo apie kaimą maratone dalyvavo merginų, bendra vaikinų ir suaugusiųjų bei TAU studentų grupės. Atskirą bėgimo trasą paruošėme vaikams. Jie labai džiaugėsi, kad gali dalyvauti. Nugalėtojai pasipuošė medaliais, kiti dalyviai gavo paguodos prizus. Liepos 8 d. vyko įvairios atrakcijos ir varžybos tvenkinio pakrantėje ir tvenkinyje. Tai buvo didžiausias šio projekto renginys, sukvietęs daug dabar gyvenančių bei į svečius atvažiuojančių buvusių ėriškiečių, kitų rajono bendruomenių žmonių. Tą dieną daug veiklų buvo, bet pagrindinis – drakono valčių lenktynės. Apie šį renginį jau rašėme „Tėvynėje“. Dar neatradome pikniko gamtoje žavesio, kada stipriai pamini dviračio pedalus iki vaizdingos tvenkinio pakrantės ir praleidi pusdienį su draugais, kaimynais ar bendraminčiais. Ir gamtoje pabūni, ir pasportuoji, ir pabendrauji, labiau susipažįsti. Todėl kitą kartą žygyje dviračiais norėtume sulaukti daugiau dalyvių. Viena iš projekto veiklų – tradicinės futbolo varžybos. Be jų Ėriškiai neapsieina. Šią vasarą jos vyko jau 15-tą kartą. Jaunimas varžėsi su vyresniaisiais. Specialiai dalyvauti varžybose atvažiuoja žaidėjai ir aistruoliai iš įvairių Lietuvos vietų. Ir tikri ėriškiečiai, ir žentai ar marčios, ir anūkai.  Komandoms žaisti buvo sunku – papuolė labai karšta diena. Šį kartą laimėjo jaunimas. Spalio mėnesį paskyrėme pilateso užsiėmimams. Treneris Raimundas Dambrauskas su grupe moterų 2 kartus per savaitę rinkdavosi į kultūros centro salę. Džiugu, kad pilateso užsiėmimus moterys lanko jau trečius metus. Vadinasi, joms to reikia.

Visos projekto veiklos skatino bendravimą, sujudino visą bendruomenę. Daug veiklų vyko naujoje poilsiui ir sportui pritaikytoje tvenkinio pakrantėje. Galima sakyti, kad pusę metų Ėriškių bendruomenė labai daug sportavo. Ir ne tik. Susitelkė bendram darbui, kad renginiai būtų įdomūs. Visų pagalbininkų išvardyti neįmanoma. Kas renginio vietą tvarkė, kas registravo dalyvius, kas organizavo veiklas, kas komandas būrė. Jeigu pats tiki tuo, ką darai, tai ir kiti tavim patikės ir ateis į pagalbą.  


 Bendruomenės pirmininkė Birutė Grabauskienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-12-14 13:09:41
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal