Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Spalio 3 d. vyks Konstitucijos egzaminas

 

Spalio 3 d. 12 val. Panevėžio rajono savivaldybės (Vasario 16-osios g. 27, Panevėžys) posėdžių salėje II aukšte gyventojai kviečiami laikyti Konstitucijos egzaminą.

Ši visuotinė teisinių žinių įvertinimo akcija, kurią organizuoja Teisingumo ministerija, šiemet vyks jau tryliktą kartą. Egzaminas bus laikomas visose šalies savivaldybėse, mokyklose, universitetuose, kitose institucijose.

Egzamino dalyviai turės galimybę pasitikrinti žinias apie valstybės valdymą, piliečių teises ir pareigas. Minint Baltijos kelio trisdešimtmetį egzamino užduotyse daugiau dėmesio bus skiriama svarbiausiam demokratijos simboliui – nepriklausomiems rinkimams. Šie metai išskirtiniai ir tuo, kad Lietuvoje prie balsadėžių piliečiai rinkosi net 3 kartus – Lietuvos Respublikos Prezidento, Savivaldybių tarybų ir Europos Parlamento rinkimuose, be to, vyko du referendumai.

„Pasitikrinti žinias Konstitucijos egzamine – pilietiškų Lietuvos žmonių apsisprendimas. Jis teikia daug vilties, kad mes ne tik puikiai žinome, kas parašyta svarbiausiame Tautai ir valstybei dokumente, bet ir pagal jį gyvename, gerbiame Konstituciją ir grindžiame ja savo veiksmus. Todėl kviečiu visus aktyviai dalyvauti, nes jau tam pasiryždami jūs šį pilietiškumo egzaminą išlaikote. Būkite tie, kuriems mūsų Konstitucija – aukščiausia vertybė“, – ragina konkursą globojantis Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Ruoštis galima sprendžiant bandomąjį egzaminą, kuris skelbiamas internetiniame puslapyje www.konstitucijosegzaminas.lt

Geriausias Konstitucijos žinias pademonstravę pirmojo etapo dalyviai dėl nugalėtojo vardo rungsis antrajame etape, vyksiančiame spalio 17 dieną. Pirmajame etape bus pateikta 30 uždarų klausimų, antrajame – 19 uždarų ir vienas atviras klausimas. Į antrąjį etapą pateks tie, kurie teisingai atsakys į mažiausiai 25 klausimus.

Spalio 3 d. 12 val. egzaminą visi norintys galės laikyti ne tik tam numatytose vietose, bet ir internetu – portale DELFI arba mobiliajame telefone. Trys geriausiai ir per trumpiausią laiką internete testą išsprendę dalyviai išsyk pateks tarp egzamino laureatų, jiems dalyvauti antrajame etape nebereikės.

Po tris geriausius Konstitucijos žinovus bus atrinkta atskirose grupėse: teisinį išsilavinimą turintys arba jo siekiantys bei teisinio išsilavinimo neturintys asmenys, egzaminą laikę internetu, nuteistieji, aklieji. Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir gimnazijų mokiniai „Konstitucijos pamokoje“ rungsis keturiose amžiaus grupėse. Mažiausieji – 1–4 klasių – egzamino dalyviai pilietiškumo mokysis atlikdami kūrybinę užduotį tema „Mano namai – Laisva Lietuva!“

Nugalėtojai spalio 28 d. bus pakviesti į iškilmingus Konstitucijos egzamino laimėtojų apdovanojimus, kurie vyks Lietuvos Respublikos Prezidentūroje.


 Savivaldybės informacija
 
 


Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-10-02 14:26:58
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal