Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

„Skambantys kankleliai“ keliavo per Lietuvą

2018-ieji metai... Per mūsų šalį vilnija Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirti renginiai. Todėl ir projektas „Skambančių kanklelių“ kelias per šimtmečio Lietuvą“ skirtas šiai datai paminėti. Visi projekto renginiai propaguoja tradicinį kankliavimą ir etnokultūrą tarp jaunimo, skleidžia ir populiarina liaudišką muzikavimą, dainavimo tradicijas, pasidalija gerąja patirtimi, repertuaru, plečia ir gilina žinias ir suvokimą, kas iš tiesų yra mūsų tautos šaknys, paveldas, kuo jis aktualus ir reikšmingas jaunajai kartai.

Projektas prasidėjo kovo 10-ąją, iškilmingai minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Palangos koncertų salėje. Visi „Skambančių kanklelių“ jaunieji atlikėjai – Anykščių, Kupiškio, Biržų, Rokiškio, Pasvalio, Palangos, Panevėžio rajono muzikos mokyklos tradicinių kanklių ansamblis „Kanklytės“ ir NVŠ programos „Skamba kanklės“ dalyviai – dalyvavo Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinių instrumentų ansamblių ir orkestrų festivalyje „Trimitatis“. Projekto „Skambantys kankleliai“ per šimtmečio Lietuvą“ antras istorinis koncertas vyko  gegužės 12 d. „Kur aisiu, aisiu…“ Biržų pilies kieme.

„Skambančių kanklelių“ simbolinė ugnis, kunigaikščio Radvilos uždegta prie Biržų pilies, nutiesė kelią per šimtmečio Lietuvą iki 2018 metų Mažosios kultūros sostinės – Užpalių (Utenos rajonas), kuriame rugsėjo 22 d. vyko baigiamasis projekto koncertas. Koncerte dalyvavo dalyviai iš Anykščių, Kupiškio, Biržų, Rokiškio, Pasvalio, Palangos, Vilniaus krašto ir Panevėžio rajono muzikos mokyklos tradicinių kanklių ansamblis „Kanklytės“ ir NVŠ programos „Skamba kanklės“ dalyviai.

Koncerto baigiamoji daina „Kur aisiu, aisiu...“ nuskambėjo kartu su roko grupe iš Utenos. Besididžiuodami savo šalimi bei išlikdami aktyviais savo krašto patriotais, kanklių ir širdies styga visi dalyviai susijungė su žemaičiais bei Mažosios Lietuvos liaudies tradicijų puoselėtojais.


 Mokytoja metodininkė Loreta Venslavičienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-09-26 11:29:43
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal