Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Šiluose voratinkliai draikos be vėjo

 

Praėjusį savaitgalį Šilų universalus daugiafunkcis centras visus sukvietė pasitikti rudenį. Į tradicinę šventinę „Voratinkliai draikos be vėjo“ susirinko ne tik šilaiviai, bet ir svečiai iš aplinkinių kiemelių – Vadoklių ir Raguvos. Renginyje netrūko nei geros nuotaikos, nei šokių, nei dovanų.

„Tai proga susitikti kraštiečiams, aplankyti gimtąsias vietas ir tuo pačiu pasilinksminti. Taip guviai pasitikus rudenį, jokie voratinkliai ar šiaurės vėjai jau neatrodo baisūs“, – sako kasmetinio renginio organizatorė Šilų UDC vadovė Audronė Antanaitienė.

Šventė prasidėjo Miežiškių kultūros centro Nevėžio padalinio suaugusiųjų mėgėjų teatro būrelio spektakliu pagal K. Vijūno kūrinį „Nepaprasta naujiena“ (režisierė Rita Gribauskienė). Aktoriai pristatė jautrų siužetą apie nūdienos problemas, požiūrį į senus tėvus kai jie tampa niekam nebereikalingi. Po širdį veriančio aktorių pasirodymo šventės organizatoriai šilaivius pasitiko su džiugia nuotaika ir svarbiausiais metų apdovanojimais.

Rugpjūčio pabaigoje aplankius bene visas Šiluose esančius kiemus, po ilgų kompetentingos komisijos diskusijų renginio metu apdovanoti gražiausios sodybos šeimininkai. Šiemet jais tapo panevėžiečiai Jurgita ir Saulius Turuliai. Jie atgaivino ir išpuoselėjo savo tėviškę, kiemą apsodino spalvotais daugiamečiais augalais, o 4 ha žemės plotą – riešutmedžiais. Be to, saugodami autentiškumą šeimininkai restauravo visus sodyboje esančius pastatus. Šventės metu šilaiviai pasveikino ir Panevėžio rajono Metų mokytoją Ingridą Bučinskienę.

Nominantams ir visiems šilaiviams šiltų žodžių negailėjo šventės svečiai: Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narė Jūratė Januškienė, Vadoklių parapijos klebonas Ričardas Banys, Šilų bendruomenės pirmininkė Regina Turulienė ir Raguvos seniūnijos atstovė Vida Bernatonienė.

Dalyviams nuobodžiauti neleido Šilų moterų trio „Aura“, meno vadovė Rima Žudienė, Kupiškio kultūros centro Šepetos padalinio liaudiškos muzikos kapela „Kairabalė“, vadovė Vaiva Mališauskienė. Renginyje taip pat koncertavo Ingrida Bučinskienė su Kotryna Juškaite, Rima Žudienė ir Henrikas Balčiūnas, o vakarą vainikavo panevėžiečių grupė „Trio Largo“. Renginį vedė Žibartonių kultūros centro padalinio vadovė Audronė Paškevičienė.

Šventės organizatorė A. Antanaitienė dėkojo visiems prisidėjusiems: Panevėžio rajono savivaldybei, vartotojų kooperatyvui „Žemdirbių globėjas“, už nuoširdų bendradarbiavimą, šiltą košę ir arbatą – Šilų bendruomenei.

Saugant ir puoselėjant senąsias tradicijas sekmadienį visi šilaiviai buvo kviečiami dalyvauti Šilų šv. Jėzaus vardo bažnyčioje vykusiuose Švč. M. Marijos Gimimo atlaiduose. Mišios buvo aukojamos ir už Prezidento Antano Smetonos tėvus Juliją ir Joną Smetonas, kurie palaidoti bažnyčios šventoriuje.

Be to, Šilų bibliotekoje veikia Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio skirta paroda „Voratinkliai draikosi be vėjo laiko tėkmėje“. Joje eksponuojamose fotografijose užfiksuotos šilaivių akimirkos. Į tris didelius stendus sudėtos nuotraukos primena nuo 2005 metų vykstančios šventės „Voratinkliai draikos be vėjo“ istoriją.


 Dovilė Barvičiūtė
 Nuotraukos Šilų UDC
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-09-20 15:37:32
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal