Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Šeimos taryba nusibrėžė veiklos gaires

 

Panevėžio rajono savivaldybėje veiklą pradėjo birželio mėnesį Savivaldybės taryboje įsteigta Šeimos taryba. Šiandien vyko pirmasis jos posėdis.

Šeimos tarybą sudaro dešimt asmenų: Nevėžio bendruomenės narė Rasma Buzienė, Krekenavos bazilikos rektorius, Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas Gediminas Jankūnas, Panevėžio rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Donata Jesiūnienė, Panevėžio vyskupijos „Caritas direktoriaus pavaduotoja Gražina Kacevičienė, budinti globotoja Dangyra Meškinienė, Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos vyriausiojo gydytojo pavaduotoja asmens sveikatos priežiūrai Danutė Pajėdienė, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Sakalauskienė, Miežiškių bendruomenės narė Jolanta Smetonienė, Savivaldybės tarybos nariai Donatas Tumas ir Kazimieras Algirdas Budrys.

Steigti Šeimos tarybą paskatino kovo mėnesį šalyje įsigaliojęs Šeimos stiprinimo įstatymas.

Šiandien vykusiame Šeimos tarybos posėdyje buvo renkamas pirmininkas ir pavaduotojas. Pirmininku tapo D. Tumas, pavaduotoja – R. Sakalauskienė.

Posėdyje nubrėžtos pradinės veiklos gairės. Nutarta pirmiausia surinkti išsamią informaciją apie pagalbos reikalingas šeimas ir joms aktualių paslaugų poreikį. Tuo tikslu bus kreipiamasi į bendruomenes, seniūnijas. Kalbėta, kad ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas nepasiturinčiai gyvenančioms, socialinę atskirtį patiriančioms, tačiau tvarkingoms, į gyvenimą besikabinančioms šeimoms.

Taip pat svarstytos galimybės teikti šeimoms kuo platesnį paslaugų spektrą. Tarp jų – pirties valandos tėvams su vaikais, vaikų kirpimo paslauga netoli jų gyvenamosios vietos, psichologo paslauga atokiose vietovėse gyvenančioms šeimoms ir kt. pagal poreikį.

Panevėžio vyskupijos „Caritas“ direktoriaus pavaduotoja G. Kacevičienė informavo, kad mieste veikiančiame Vaikų užimtumo centre dar yra laisvų vietų ir galima priimti bent 4 rajono vaikus nuo 7 iki 14 metų.

Budinti globotoja D. Meškinienė papasakojo apie savo asmeninę patirtį teikiant pagalbą skurstančioms šeimoms ir kylančias problemas.

Šeimos taryba – prie Savivaldybės tarybos veikiantis visuomeniniais pagrindais įkurtas patariamasis kolegialus organas. Jo tikslas – padėti įgyvendinti Savivaldybės funkcijas, kuriant šeimai palankią aplinką, stiprinti bendradarbiavimą tarp Savivaldybės institucijų, įstaigų, nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su šeimomis ir jas atstovaujančių, bendruomenių, seniūnijų, seniūnaitijų, turinčių įtaką šeimoms.

Šeimos taryba turės patariamąjį balsą, galės teikti įvairius siūlymus, rekomendacijas, inicijuoti diskusijas, renginius ir pan., skirtus šeimoms aktualių klausimų sprendimui, socialinės gerovės ir materialaus saugumo užtikrinimui.

Kitą Šeimos tarybos posėdį nutarta rengti rugsėjo mėnesį. Nuostatuose numatyta, kad posėdžiai šaukiami prireikus, bet ne rečiau kaip kas 3 mėnesiai.

 


 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-08-01 13:43:17
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal