Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Savaitgalį įvertinti augantys Paįstrio kraštiečių pasiekimai

 

Liepą Paįstrio krašto žmonės tradiciškai palydi Šv. Onos atlaidais Švč. Mergelės Marijos Globos bažnyčioje ir renginiu „Iš visų kraštų sugrįžkim į gimtinę“. Šiais metais bendru organizatorių sutarimu visa renginio programa prasidėjo iškilmingomis mišiomis, kurių dalyviai vėliau į vakaro šventę atėjo nešini šventinta ugnimi ir lydimi pučiamųjų orkestro atliekamais kūriniais. Pastarasis savaitgalis Paįstrio krašte paženklintas reikšmingų įvykių, valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo simbolika ir kraštiečių pasiekimų įvertinimais.

Jubiliejiniai laikraščio leidimo metai

Įprasta, kad renginio „Iš visų kraštų sugrįžkim į gimtinę“ metu pristatomas naujausias laikraščio „Paįstrietis“ numeris. Nors jo viršelyje puikuojasi solidus XXI skaičius, laikraščio sumanytojai ir pirmieji leidėjai atkreipė dėmesį, kad šie metai leidiniui jubiliejiniai.

„Buvo vieneri metai, kai išleidome du „Paįstriečius“, todėl šiais metais yra lygiai du dešimtmečiai, kai kraštiečių klubas pradėjo jį leisti“, – pristatymo metu sakė tik pernai ilgametės leidinio redaktorės pareigas apleidusi Stasė Mikeliūnienė. – „Šie metai pirmieji, kai tik pristatymo metu pirmą kartą atverčiu laikraštėlį. Šaunu, kad naujoji kūrybinė grupė su Ramute Stasevičiene priešaky sklandžiai perėmė jo rengimo darbus ir mūsų iniciatyvos neapleido.“

Visi iki vieno laikraščio „Paįstrietis“ numeriai nugula ne tik į laikraščio straipsnių herojų atminimo lentynas ar krašto istorija besidominčių žmonių skaitinių sąrašus, bet siunčiami ir į Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką archyvuoti. 

„Esu aplankiusi daugiau nei 130 įvairių bendruomenių visoje Lietuvoje ir galiu tvirtai pasakyti, kad „Paįstriečio“ egzistavimas yra fenomenalus“, – sakė renginyje viešėjusi žurnalistė, visuomenininkė Nijolė Baužytė. – „Būna, kai kur gyvenvietės išsileidžia proginius leidinius, vieną, antrą... Bet kad taip nuoširdžiai, metai iš metų, stropiai rengtų straipsnius, domėtųsi istorija, vis atrastų naujų temų rašiniams – neteko sutikti. Vertinkite ir didžiuokitės, tai jūsų gyvenvietės istorijos metraštis.“

Šventė dosni apdovanojimų

Kraštiečių šventės metu Paįstryje įprasta įvertinti per metus pasižymėjusius, nemažai gyvenime pasiekusius, prie bendruomenės ir kultūros centro veiklos prisidėjusius asmenis. Jiems tariamas ne tik padėkos žodis, bet taip pat įteikiamos nominacijos. Šiais metais šalia tradicinių Paįstrio seniūnijos, bendruomenės ir  kraštiečių klubo „Ąžuolas“ teikiamų nominacijų rikiavosi dar dvi, įteiktos už viso gyvenimo veiklas ir Paįstrio vardo prasmingą puoselėjimą. Jas iš Paįstrio kraštiečių klubo „Ąžuolas“  pirmininko, LR Seimo nario Petro Nevulio į sceną atsiimti lipo bendruomenės slaugytoja ir Puodžiūnų bendruomenės pirmininkė Zuonė Vareikienė bei tarptautiniu mastu pripažinta dailininkė Emilija Gaspariūnaitė-Taločkienė.

Paįstrio seniūnijos seniūnas Virginijus Šležas padėką ir simbolinę dovaną už bendruomeniškumo puoselėjimą gyvenvietėje įteikė Rūtai Meleškienei. Paįstrio bendruomenės pirmininkas Rimantas Pranys neslėpė nuostabos, kad kiekvienais metais gražiausią sodybą gyvenvietėje išrinkti darosi vis sudėtingiau – jų skaičius vis auga.  

„Labai džiaugiuosi, kad per visus šiuos metus, kol renkame gražiausią sodybą gyvenvietėje, dar nė karto neteko dukart sveikinti tą pačią šeimą. Manau, kad per Onines apdovanotųjų pavyzdys užkrečia aplinkinius. Tai, aišku, sukelia daugiau sodybas vertinančių bendruomenės komisijos narių diskusijų, bet pats faktas nepaprastai džiugina“, – prieš įteikdamas „Gražiausios sodybos 2018“ apdovanojimą sakė R. Pranys. Šiais metais juo įvertinta Editos ir Sigito Užkurėlių sodyba.

Vienas pagrindinių, labiausiai lauktų, jau ketvirtą kartą įteikiamų apdovanojimų – Paįstrio krašto šviesuolio nominacija – šiais metais įteikta daktarui, visuomenininkui, Paįstrio kraštiečių klubo „Ąžuolas“ garbės pirmininkui Petrui Jurgiui Knizikevičiui. 53 gyvenimo metus paskyręs medicinai, net tris kadencijas iš eilės – 15 metų – buvęs kraštiečių klubo „Ąžuolas“ pirmininku, 2007-aisiais išrinktas Metų panevėžiečiu įvertinimo Paįstryje sulaukė už savo atsidavimą gimtajam kraštui, iniciatyvumą, bendraminčių idėjų puoselėjimą ir neišsemiamus rūpestingumo klodus.

„Atrodo, taip neseniai pats visus šioje scenoje sveikinau, linkėjau puikaus kraštiečių šventės vakaro, o štai dabar jau pačiam tenka lipti atsiimti nominacijos. Neturiu ką daug pasakyti – tik ačiū“, – atsiimdamas apdovanojimą kuklinosi P. J. Knizikevičius.

 Koncerte netrūko tautinių atspalvių

Nors šventė skirta puoselėti Paįstrio krašto tradicijas, skatinti bendruomenės narius bendrauti ir bendradarbiauti, šiais metais daug dėmesio sutelkta siekiant paminėti atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį: šventės dalyviai į atminimo albumą surašė 100 gerų darbų, į orą kilo trispalviai balionai, šventinėje scenoje šokėjos pynė valstybinės vėliavos spalvų pynes...

Koncertinėje programoje pasirodė meno mėgėjų kolektyvai iš Paįstrio, Šilagalio, Tiltagalių, Naujamiesčio, Ramygalos, Rokiškio bei Pasvalio rajonų. Kol suaugusieji Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos stadione varžėsi sportinėse rungtyse, vaikai pievoje linksminosi kartu su animatoriais pūsdami milžiniškus muilo burbulus ir stebėdami lėlių teatro pasirodymą. Prieš įkuriant Šv. Onos garbei skirtą laužą susirinkusieji jau trypė vakaro diskotekoje, kur ritmingus kūrinius atliko grupė „Husarai“ bei atlikėjai Jurga Andriulienė ir Darius Dimbelis.

„Tikiu, kad kiekvienas iš renginio svečių atrado sau prasmingą veiklą „Iš visų kraštų sugrįžkim į gimtinę“ metu. Šiais metais už pagalbą ir rėmimą norisi padėkoti gausiam būriui gerų žmonių bei Panevėžio rajono savivaldybei. Tik dėl supratingos, geranoriškos ir dosnios aplinkos kasmet pavyksta sukurti vis įspūdingesnę, gražesnę šventę“, – pastebi Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė.


 Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-08-08 10:06:47
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal