Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Rekomendacijos Visų Šventųjų ir Vėlinių savaitgaliui

 

Artėjant ilgajam Visų Šventųjų ir Vėlinių savaitgaliui dėl itin nepalankiai susiklosčiusios epidemiologinės situacijos šalyje gyventojai privalo laikytis papildomų prevencijos priemonių: dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines veido kaukes, vengti artimo kontakto su kitais žmonėmis, išlaikyti mažiausiai 2 metrų atstumą, jei įmanoma – artimųjų kapus lankyti ne Vėlinių savaitgalio metu. Tik taip pavyks išvengti tolimesnio koronaviruso (COVID-19) plitimo. 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rekomenduoja prieš vykstant lankyti artimųjų kapų pasidomėti, kokiai zonai – žaliai, geltonai ar raudonai, priskiriama konkreti savivaldybė. Tai padaryti galite apsilankę interaktyviame epidemiologinės koronaviruso situacijos žemėlapyje (jį rasite čia).

Jei teritorijoje, į kurią planuojama vykti, paskelbtas karantinas, kelionę siūloma atidėti vėlesniam laikui. Žmonėms, esantiems izoliacijoje arba turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), draudžiama vykti lankyti artimųjų kapus. Privaloma likti namuose ir visais iškilusiais klausimais konsultuotis su Karštąja koronaviruso linija (tel. 1808) arba su savo šeimos gydytoju.

Jei artimųjų kapus nusprendžiama lankyti Vėlinių savaitgalį, esant galimybei į vietą rekomenduojama vykti asmeniniu automobiliu, vengti kelionių troleibusu, autobusu ar traukiniu. Žmonėms, negalintiems nesinaudoti viešuoju transportu, privaloma visos kelionės metu tinkamai dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – medicininę ar tekstilinę veido kaukę, respiratorių be vožtuvo. Nepamiršti nuolat dezinfekuoti rankas.

Teritorijose, kuriose paskelbtas karantinas, kapinėse, kitose viešose erdvėse, negalima būriuotis didesnėmis nei 5 žmonių grupėmis (išskyrus šeimos narius). Privaloma laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp žmonių ar žmonių grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto (rankų paspaudimo sveikinantis, apsikabinimų), laikytis asmens higienos reikalavimų.

Aplankius kapus nerekomenduojama vykti į organizuotus giminių susitikimus uždarose patalpose. Svarbu, kad būtų vengiama kontakto su žmonėmis, su kuriais įprastai nebendraujama.

Svarbu laikytis SAM rekomenduojamų prevencijos priemonių: vyresniems nei 6 metų žmonėms viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – medicininę ar tekstilinę veido kaukę (išskyrus taikomas išimtis dėl veido apsaugos priemonių negalią turintiems žmonėms, kai jie dėl savo sveikatos būklės šių priemonių dėvėti negali. Tie, kurių turima negalia leidžia, gali rinktis alternatyvias veido apsaugos priemones, pavyzdžiui, veido skydelius, respiratorių be vožtuvo, stengtis išlaikyti bent 2 metrų atstumą tarp žmonių, vengti bet kokio tiesioginio fizinio kontakto, dezinfekuoti rankas, paviršius.


 Parengta pagal SAM spaudos tarnybos pranešimą
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-10-30 16:01:11
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų: 2

2020-11-01 17:10
Gyventoja
Panevėžio rajonas raudonoje zonoje, o informacija apie padėtį rajone šiai dieniai tik spalio 22dienos. Belieka kažkam dėkoti už „laiku ir išsamiai“ pateiktą informaciją. Ar tikima, kad tylint virusas pasitrauks?
Balsuoti
Labai blogas Blogas Vidutinis Geras Labai geras
2020-10-30 16:26
Vaiva
Laba diena,

kodėl kunigams leidžiama šiuo laikotarpiu kalendavoti lankantis pas žmones namuose su savo padėjėjais, bučiuojant tikintiesiems rankas? ar nemanote, kad kunigas būdamas atsakingas už kelias parapijas gali net to nežinodamas platinti virusą?
Balsuoti
Labai blogas Blogas Vidutinis Geras Labai geras
Atgal