Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Regioninė kapelų šventė „Mutieja rats“ Paįstryje sukosi jau aštuntą kartą

 

Paįstrio kultūros centras pakvietė į regioninę liaudiškos muzikos kapelų šventę „Mutieja rats“. Ši šventė jau tapo tradicinė, vyko aštuntą kartą. Renginys organizuojamas siekiant išsaugoti ir populiarinti liaudiškos muzikos tradicijas ir tarmes.

Šventės šeimininkai, Paįstrio liaudiškos muzikos kapela „Gegužinė“ (vadovė J. Rutkauskienė), pasikvietė net 6 kolektyvus iš įvairių Lietuvos regionų: Jurbarko rajono Eržvilkų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Eržvilkų bandonija“ (vadovė G. Stirbienė), Panevėžio rajono Ramygalos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Ramgala“ (vadovas V. Kazlauskas), Birštono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Lendrūnas“ (vadovas A. Jazbutis, Kupiškio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Kupiškio krošto muzikontai“ (vadovė A. Pustovaitienė), Klaipėdos rajono Priekulės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Bengeliai“ (vadovė J. Petraitienė).

„Mutiejaus ratą“ suko ir smagiai vedė etnomuzikologė Lina Vilienė.

Visų kolektyvų pasirodymai buvo saviti, atspindintys savo kraštą ir tarmę. Vieni kolektyvai priklauso tradicinėms liaudiškos muzikos kapeloms, kiti – stilizuotoms, tad jų programos labai įvairios ir įdomios.

Žiūrovų susirinko pilna salė, ir jie visas kapelas priėmė labai šiltai, negailėjo plojimų, kartu smagiai dainavo. Renginys truko dvi valandas, bet žiūrovai dar nenorėjo skirstytis.

Sveikinimo ir padėkos žodžius tarė svečiai: Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis, Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius, Savivaldybės tarybos narys Algimantas Birbilas.

Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė visiems kolektyvams įteikė padėkos raštus ir atsiminimo dovanas. Po gražaus ir smagaus koncerto vyko vakaronė, kurioje ne tik vaišinomės, bet ir skambėjo kolektyvų muzikantų atliekami smagūs kūriniai, ne vieną privertę pasisukti šokio sūkuryje.

Smagu, kad „Mutiejaus rats“ sukasi, atvyksta vis nauji kolektyvai, bet visi muzikantai susikalba viena kalba, tai – muzikos, skambančios iš visos širdies, kalba.


 


Paįstrio kultūros centro meno vadovė J. Rutkauskienė
 
 
Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-03-04 10:51:04
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal