Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Ramygalos gimnazijos muziejaus įkūrėja nepaliaus tarnauti Lietuvai

 

Didžios Lietuvos rašytojos, visuomenės ir politikos veikėjos, tautos patriotės Gabrielės Petkevičaitės-Bitės dvasia – gyva. Tuo buvo galima įsitikinti vakar Juozo Miltinio dramos teatre Panevėžyje vykusioje iškilmingoje G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalių „Tarnaukite Lietuvai“ įteikimo šventėje.

Šis garbingas apdovanojimas skirtas ir Panevėžio r. Ramygalos gimnazijos muziejininkei Irenai Zubauskienei. Ilgametė pedagogė medalį pelnė už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes.

Apdovanojimą Lietuvos Respublikos Seimas 2012 m. įsteigė pagerbiant iškilią G. Petkevičaitės-Bitės asmenybę, medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.

Apdovanojimus laureatams teatro scenoje įteikė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas.

Gausiai susirinkusiai auditorijai perskaitęs visų 16-os keturiose nominacijose išrinktų laureatų pavardes, kandidatų vertinimo komisijos pirmininkas Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras rašytojas Stasys Kašauskas sakė: „Šiandien scenoje bus žvaigždės. Bet ne tos, kokias  matome televizijoje ar žurnaluose, o tikrosios, šviesmečių žvaigždės, arba kaip pasakytų Bitė – „ugnies stulpai“.

Viena jų – Ramygalos gimnazijos muziejaus įkūrėja ir globėja nuo 1963 metų iki šios dienos I. Zubauskienė.

Sukaupusi didžiulį Ramygalos miestelio istorijos žinių bagažą mokytoja mielai juo dalijasi, rengdama publikacijas spaudai, TV laidoms, pranešimus konferencijoms. Mokytojos sukauptas muziejus – ne tik puiki terpė ugdyti jaunųjų ramygaliečių pasididžiavimą savo kraštu, jo žmonėmis, bet ir įdomus bei patrauklus miestelio svečiams“, – pristatydamas laureatę sakė renginio vedėjas aktorius Albinas Kėleris.

Pakilusi į sceną ir iš Seimo pirmininko rankų priėmusi garbingą apdovanojimą mokytoja padėkos kalboje priminė, kad Ramygala turi Lietuvos tūkstantmečio ąžuolyną ir visiems palinkėjo ąžuolų stiprybės tarnaujant Lietuvai, o pati pažadėjo tarnauti savo šaliai ir ateityje.

Apdovanotą laureatę pasveikino Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius, Ramygalos seniūnijos seniūnas Valdas Chirv, Ramygalos gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas, pavaduotoja Regina Petrulytė, kolegos mokytojai, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atstovai, mokytojos artimieji, draugai.Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-04-03 14:10:02
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal