Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Raguvos gimnazijos mokiniai lankėsi Briuselyje

 

Liepos 4–5 dienomis du gerai besimokantys Raguvos gimnazijos mokiniai Maja Timofejeva ir Paulius Vaičiulis lankėsi Briuselyje. Juos lydėjo geografijos mokytoja Aušra Skrebienė. Galimybė nuvykti į Europos Sąjungos (ES) sostinę mokiniams suteikta laimėjus vidurinių mokyklų konkursą, kurį rengia Europos regionų komiteto Europos Aljansas. Šios politinės frakcijos tikrasis narys yra ir Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis.

Regionų komitetas įsteigtas 1994 m. kaip konsultacinis organas, kuriam pavesta į ES politikos formavimo procesą įtraukti vietos ir regionų valdžios institucijas.

Konkurse, kuris vyko Estijoje, Airijoje, Lietuvoje, Italijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Škotijoje ir Slovakijoje, dalyvavo 14–18 metų mokiniai. Pirmojoje konkurso dalyje buvo pateikti klausimai apie ES ir jos institucijas. Antrojoje dalyje reikėjo rašyti rašinį, kodėl ES ir jos šalių miestams bei regionams svarbu saugoti ir puoselėti kultūros paveldą.

Europos Aljanso rengiamo vidurinių mokyklų konkurso tikslas – suteikti jaunimui daugiau žinių apie ES, Regionų komitetą, kitas institucijas ir jų veiklą, skatinti domėtis ES perspektyvomis, plėtra, diskutuoti ir ieškoti galimybių aktyviai dalyvauti ES ateitį kuriančiuose procesuose.

Laimėtojams dovanota dviejų dienų pažintinė kelionė, kurios metu 27 mokiniai ir mokytojai iš 8 šalių lankėsi Europos Parlamente. Jie dalyvavo 130-ojoje Regionų komiteto plenarinėje sesijoje, susitiko su komiteto pirmininku Karlu-Heinzu Lambertzu, Europos aljanso frakcijos nariais, susipažino su komiteto narių veikla.

Regionų komitete konkurso nugalėtojai surengė savo regionų, mokyklų pristatymus. Raguvos gimnazistai atvežė namų darbą – anglų kalba sukurtą filmuką apie Raguvos gimnaziją.

Lankydamiesi Europos istorijos namuose, mokiniai plačiau susipažino su ES istorija.

Raguvos gimnazistus ir jų mokytoją Briuselyje globojo Panevėžio rajono savivaldybės meras P. Žagunis. Meras pasidžiaugė  Europos Aljanso frakcijos inicijuojama reikšminga iniciatyva suteikti jaunimui galimybę iš vidaus pamatyti ES institucijų veiklą, užmegzti ryšius su kitų šalių jaunimu, dalyvauti diskusijose apie jaunimo įtaką ES procesams.

Po susitikimo su mokiniais Europos regionų komitete, Europos aljanso frakcijos pirmininkas Karl Vanlouwe sakė: „EA frakcija jau daugelį metų rengia šį konkursą, kuris suburia jaunuolius iš įvairių Europos šalių ir regionų. Šiuo konkursu atkreipiamas dėmesys į Europos regionų įvairovę, jis yra kasmetinis pavyzdys, kaip Europos institucijos gali sustiprinti ryšius su savo vietos šaknimis ir su ES ateitį formuojančia karta“.

Tai jau antra Raguvos gimnazijos mokinių viešnagė Briuselyje. Čia jie yra buvę ir 2012 m. Panevėžio rajono mokyklų atstovai – vidurinių mokyklų konkurso laimėtojai – Europos Sąjungos sostinėje kasmet lankosi jau trylika metų.

 

 


 Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-08-01 14:03:19
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal