Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Projekto dalyviai Portugalijoje kūrė meną iš širdies

Kovo 25–30 d. Porte (Portugalija) vyko Panevėžio rajono švietimo centro įgyvendinamo „Erasmus+“ projekto „MOVE-ON!“ mokymosi ir mokymo veiklos „Kas aš esu?“. Kiekviena mokymosi diena turėjo  temą: „Aš individualus“, „Aš socialus“, „Aš profesionalus“, „Aš kultūringas“.

Projekto tikslinė grupė – edukatoriai (andragogai) ir moterys, vyresnės nei 50 metų. Kol edukatoriai diskutavo apie projekto įgyvendinimo rizikos faktorius, produktus, sklaidos galimybes, tikslinei grupei skirtas veiklas bei interneto svetainę, moterys dalyvavo įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse (piešimo, fotografijos, muzikos, šokio, teatro, poezijos ir kt.). Kartu su iš Estijos, Lenkijos, Lietuvos ir Vengrijos atvykusiomis moterimis į kūrybiškumo ugdymo veiklas įsitraukė net trisdešimt portugalių, kurios sužavėjo savo nuoširdumu, atvirumu ir šypsenomis.

Didžiausio susidomėjimo sulaukė į susitikimą atvykusi viena žinomiausių Portugalijos rašytojų – Ana Luisa Amaral, kurios  kūryba išversta į daugiau kaip dešimt pasaulio šalių.

Pasiklausę jaudinančios Anos Luisos Amaral poezijos, projekto dalyviai bandė įvaldyti haiku meną. Ne visiems lengvai sekėsi filosofinę mintį įsprausti į taisyklingus haiku rėmus, tačiau drąsiausi kūrėjai savo poeziją, sukurtą anglų kalba, turėjo galimybę skaityti scenoje ir buvo palydėti audringais aplodismentais.

Mokymų metu ypatingas dėmesys buvo skirtas menui. Projekto edukatorius sužavėjo įvairių CFPIMM (Portugalijos įstaigos, koordinuojančios projektą) andragogų meno metodų, taikomų mokymo veiklose gausa. Lietuvės taip pat sugebėjo nustebinti  ir projekto partnerius, ir šeimininkus. Atvertęs moterų rankomis sukurtą SĖKMĖS ISTORIJŲ knygą projekto koordinatorius Albano Vasconcelos dalijosi emocijomis: „Nuostabūs darbai!!! Jūs kitiems projekto partneriams labai aukštai iškėlėte kartelę!“.

Švietimo centro vardu nuoširdžiai dėkojame projekto savanorei Viktorijai Paškevičienei ir visoms projekto dalyvėms, sukūrusioms knygą.

Mokymų metu dažnai kartojome frazę: „Art from the heart“ („Menas iš širdies“), nes Albano Vasconcelos vadovaujami CFPIMM andragogai projekto dalyvius apgaubė ypatinga meno aura, išlaisvino penkiasdešimtmečių sielas ir pakvietė jas skrydžiui.

 


                                                                                         Renata Jankevičienė, projekto „MOVE-ON!“ koordinatorė

Viktorijos Paškevičienės nuotraukos

 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-04-03 11:34:27
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal