Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Projektas „Olimpinis mėnuo“

Šiandien vaikai dėl skirtingų priežasčių dažnai yra linkę į nesveiką elgseną – fizinį pasyvumą bei nesveikus mitybos įpročius, praleidžia per daug laiko prie televizoriaus ar kompiuterio ekranų. Deja, tokios nesveikos elgsenos pasekmės labai skausmingos – sveikatos ar psichikos sutrikimai, kurie gali lydėti visą likusį gyvenimą.

Dalyvaudami įvairiose aktyviose sveikatingumo veiklose mokiniai išmoksta atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, formuoti sveiką elgseną, gerinti sveikatą. Šiame projekte, kurį inicijavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, spalio mėnesį dalyvavo Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos 4 klasės mokiniai.

Pirma savaitė prasidėjo fiziniu aktyvumu. Visą savaitę pirmos pamokos pradžioje mokiniai darė „Ąžuolo mankštą“, kuri skatino judėti, dieną pradėti aktyviai. Toliau sekė įvairios užduotys pamokų metu: lietuvių kalba kitaip, matematika kitaip, įdomiausia fizinio ugdymo pamoka, pieno kokteilio iššūkis.

Antroji savaitė buvo skirta sveikai mitybai. Mokiniai degustavo maisto produktus, atliko spalvoto saliero ir sūrios bulvės eksperimentus, spėliojo, kokios daržovės ir vaisiai dėžėje, kūrė daržovių žmogeliuką, didįjį brokolį ir sveikatos abėcėlę. Tyrinėjo nesveikus maisto produktus, kuriuose yra daug cukraus.

Trečioji savaitė – vaiko gerovė, kuri prasidėjo mokinių sugalvotu rytiniu pasisveikinimu su mokytoja ir draugais. Kiekvieną dieną jie turėjo pasakyti, kaip jaučiasi, atliktas žiovulio pratimas, kuris padeda atsikratyti mieguistumo ir pagerina smegenų kraujotaką, todėl pagerėja mąstymas. Vizualizacijos pratimu projekto dalyviai mokėsi nusiraminti, atsipalaiduoti, atliko supermeno, supermoters pozas, kurios mokiniams padėjo jaustis stipriems, drąsiems ir laimingiems. Sužinojo, kad jų širdelės plaka greičiau po susijaudinimo ir fizinio krūvio, galėjo įvertinti širdies darbą.

Ne mažiau svarbi ketvirtoji savaitė, skirta ekranų laiko problemai spręsti. Mokiniai svarstė, kokiomis aktyviomis veiklomis galima būtų užsiimti vietoj televizoriaus žiūrėjimo, žaidimo kompiuteriu. Pildė savaitės lentelę, ką įdomaus veikė vietoj ekrano, kūrė svajonių kambarį be ekrano, su sveikatos specialiste ir mokytoja aptarė, kokie pavojai slypi internete, kaip saugiai elgtis.

Visą mėnesį tėveliai kartu su vaikais atlikto įvairias užduotis: virė sveikuoliškas košes, kūrė šeimos ekrano taisykles, leido aktyviai laisvalaikį su šeima.

Tikimės, kad šio projekto įdomios veiklos, pasiekti pokyčiai mokykloje padės mokiniams ir jų šeimos nariams formuoti sveikos gyvensenos elgseną.


 VSPS Aušra Džiugelytė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-11-06 13:54:32
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal