Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Projektas „Aš ir tu – sportuokime kartu“

                   

Panevėžio r. Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ ugdymo programa orientuota į vaiką ir jo poreikių tenkinimą, sveikatos saugojimą bei sveikos gyvensenos ugdymą. Pedagogės parengė sveikatingumo projektą „Aš ir tu – sportuokime kartu“, kurio tikslas sudaryti sąlygas lopšelio-darželio bendruomenei stiprinti sveikatą ir fizinį aktyvumą. Iš dalies finansuojamas Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Įsigytas sporto inventorius, lauko dušas ir kitos sveikai gyvensenai ugdyti reikalingos priemonės.

2019 m. gegužės 15 d. lopšelyje-darželyje „Smalsutis“ vyko šeimos šventė „Mums smagu, kai mes kartu“. Sportinėse estafetėse dalyvavo įstaigos ugdytiniai ir jų tėveliai.

2019 m. birželio mėn. lopšelyje-darželyje vyko įvairūs renginiai, kurių metu projekto dalyviams buvo sudarytos sąlygos stiprinti sveikatą. Birželio 4 d. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Valentina Kaušakienė supažindino vaikus su kvėpavimo nauda. Kvėpavimo mankštoje „Vėjo malūnai“ vaikai pūtė balionus, plunksnas, burbulus vandenyje. Birželio 7 d. mažieji smalsučiai imitavo ėjimą su šiaurietiškomis lazdomis, energingai mosuodami rankomis apkeliavo visą darželio teritoriją. Birželio 13 d. projekto dalyviai veikloje „Lašelis“ mėgavosi vandens malonumais. Vaikai aiškinosi vandens naudą sveikatai, tyrinėjo vandens temperatūrų kontrastą, maudėsi baseine ir lauko duše. Veiklą vainikavo mūšis su vandens šautuvais. Tęsdami kvėpavimo mankštas „Vėjo malūnai“ lopšelio-darželio „Smalsutis“ vaikai birželio 19 d. kūrė vasaros vaizdus, pūsdami dažus bei gamino „besispjaudančius“ ugnimi drakonus. Birželio 18 d. bendruomenė dalyvavo išvykoje „Pasiplaukiojimas baidarėmis“. Plaukimas su vaikais teikė daug gerų emocijų, skatino vaikų ir tėvų artumą, tvirtino šeimos saitus. Vaikai – šaunūs keliautojai. Jie smalsūs, linksmi. Birželio 21 d. lopšelio-darželio kieme vyko fizinio aktyvumo užsiėmimai „Karuselė“. Judesio korekcijos specialistė Anžela Kotova visai bendruomenei vedė apšilimo mankštą. Išsiskirstę į grupes vaikai ėjo į tam tikras stoteles. Vienoje stotelėje vaikai turėjo įveikti kliūčių ruožą, kitoje stotelėje sportavo su kamuoliu, o trečioje – atliko įvairius judesius susikibę rankomis. Birželio 25 d. lopšelio-darželio „Smalsutis“ kieme vyko užsiėmimas basomis kojomis „Linksmosios pėdutės“. Vaikai lauke ėjo grublėtais paviršiais, kopėtėlėmis, šiltu ir šaltu vandeniu, išbandė atnaujintą „Basų kojų takelį“, taip stiprindami pėdų raumenis.

Žmogaus asmenybės ir sveikatos ištakos glūdi jo vaikystėje. Šeima ir darželis – du partneriai, atsakingi už vaiko sveikatą ir visapusišką ugdymą. Galima pasidžiaugti, kad visa lopšelio-darželio „Smalsutis“ bendruomenė: pedagogai, vaikai ir jų tėveliai, noriai ir aktyviai įsijungė į šį projektą.


 Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Ramutė Adomavičė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-06-28 15:45:37
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal