Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Prieššventinė popietė Miežiškių pagrindinėje mokykloje

 

Besibaigiantys metai vis greičiau ir greičiau mus įsuka į švenčių laukimo ratą. Kūčios – šeimos santarvės šventė, kai visi drauge laukiame kūdikėlio Jėzaus gimimo.

Pasitinkant gražiausias metų šventes, gruodžio 18-ąją, Miežiškių pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai rinkosi į šventinę popietę „Prie Kūčių stalo“.

Renginio metu prisimintos Kūčių tradicijos. Prie Kūčių stalo žmogus turi sėstis visokia prasme švarus, be blogų minčių. Susitaikoma su kaimynais. Dovanojamos skriaudos. Stalas rūpestingai paruošiamas, apklojamas šienu. Ant šieno užkloja staltiesę ir išdėlioja patiekalus. Pastatoma žvakė, padedamas kryželis, Kalėdaitis. Kalėdaičio laužymas, palinkėjimų vieni kitiems sakymas, gerų darbų prisiminimas dar labiau suartina šeimą. Kūčioms gamina 12 patiekalų. 12 patiekalų simbolizuoja 12 mėnesių, tai padėka už praėjusius metus ir ateinančių metų derliaus garantas. Šeimos nariams privaloma paragauti visų patiekalų. Išsiaiškinome, kokią prasmę vienas ar kitas produktas turi ant Kūčių stalo, kad nakčiai stalas paliekamas nenukraustytas, kad ir vėlės galėtų „pakūčiavoti“. Prisiminėme burtus, atliekamus Kūčių metu: iš po baltos staltiesės traukiant šienelį, metant iki durų batus žaismingai spėta ateitis. 

Visi šventės dalyviai jautė nepaprastą, Kalėdų palytėtą, bendrumo jausmą, kurį stiprino kartu giedamos Kalėdų giesmės.


 Tikybos mokytoja Vaida
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-01-09 11:13:16
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal