Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

„Poezijos pavasaris 2019“ renginiai ritosi per Lietuvą

 

Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2019“ buvo švenčiamas ir Panevėžio rajone. Gegužės 24 d. renginys vyko Zaosės vienkiemyje, Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centre. Apžiūrėta atkurta Urbšių sodyba, susipažinta su unikaliais stendais, juose pateikta medžiaga apie paskutinio Lietuvos tarpukario užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio gyvenimą, pasiaukojamą darbą ir nenuilstančią veiklą.

Prie klėties vyko poezijos skaitymai. Savo kūrybą skaitė Gražina Kirsnienė, Ona Šerėnienė iš Panevėžio, Ona Striškienė iš Paįstrio. Po galinguoju Urbšių sodybos ąžuolu klausėmės poetų Dimitrio Angelio (Graikija), Elenos Karnauskaitės, Rimgaudo Graibaus eilių. Malonu buvo klausytis protėvių sodyboje eiles skaitančios Onos Marijos Urbšytės Dy. Klausėmės aktoriaus, bardo Gedimino Storpirščio.

Šventės dalyvius sveikino, rengėjams dėkojo Lietuvos Respublikos Seimo narys Povilas Urbšys. Vaišinomės Arno Simėno gaminta Urbšynės sriuba, ragavome trispalvio pyrago, gėrėme gaivaus gėrimo, bendravome. Mums maloniai patarnavo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos darbuotojos.

Gegužės 25 d. Vilniaus Adomo Mickevičiaus VB Baltojoje salėje vyko Lietuvos kūrybinės raiškos asociacijos „Menų sodas“ tarptautinio almanacho „Dėkoju, kad vedei už rankos“, skirto Tėvams, sutiktuvės. Iš 66 bendraautorių, eilėmis ir proza išreiškusių meilę, pagarbą tėvams, padėką už suteiktą gyvybę, perduotas vertybes, keturios Panevėžio rajono kūrėjos – Daiva Palionytė, Zita Skindzerienė, Ona Striškienė, Emilija Valentinavičienė skaitė savo eiles. Šioje šventėje be eilių skambėjo daug muzikos ir dainų.

Gegužės 26 d. buvome pakviesti į Šiaulių poezijos pavasario šventę Povilo Višinskio bibliotekoje. Šventėje dalyvavo Šiaulių literatų susivienijimo, „Verdenės“, „Plėviasparnių“, „Menų šaltinio“ bei Kuršėnų, Kelmės, Pakruojo, Panevėžio miesto ir rajono poezijos mylėtojai ir literatai. Panevėžio rajono literatų klubui „Polėkis“ atstovavo Ona Striškienė.

Popietę energingai vedė Janina Tepliajeva. Šventės dalyvius sveikino Seimo narys dr. Stasys Tumėnas bei skaitomomis lietuvių poetų eilėmis aktorė Silvija Povilaitytė.

 Šiaulių poezijos pavasaris – gilias šaknis turinti Šiaulių krašto literatūrinė tradicija. Poezijos šventė vyksta nuo 1987 m. Jau kelinti metai panevėžiečiai į ją yra kviečiami susitikti, pabendrauti, prisiminti savo buvusius kolegas literatus, juos pagerbti.


 Ona Striškienė, Panevėžio r. literatų klubas „Polėkis“
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-06-05 09:43:27
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal