Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Smagi kraštiečių šventė – Oninės 2020 Sujetuose!

 

Šiais metais tradicinę Sujetų kraštiečių šventę – Onines, vykusias liepos 25 d., labai jau kėsinosi nustelbti lietus, kuris tą dieną ne kartą gausiai laistė Sujetų kaimą ir jo apylinkes. Tačiau, kai priartėjo šventės pradžios laikas, lygiai 18 val., nustojo lijęs bei daugiau iki pat šventės pabaigos taip ir nepasirodė. Pasitraukus lietui, žmonių į šventę sugužėjo daugybė, kaip visada, geros nuotaikos, pilnų pozityvo ir atvirų bendrystei.

Šįmet šventė išsiskyrė meninių kolektyvų gausa. Šventinę nuotaiką tądien dovanojo: Pasvalio kultūros centro Saločių skyriaus Namišių folklorinis ansamblis „Gaspadoriaiō' (vad. Renata Kaziliūnienė), Paįstrio kultūros centro Piniavos moterų ansamblis „Svaja“ (vad. Silvija Tamoliūnienė), Šeduvos kultūros ir amatų centro instrumentinis ansamblis  (vad. Erichas Burbulis), Smilgių kultūros centro linijinių šokių kolektyvas (vad. Nijolė Vidžiūtė), Sujetų kraštietės Liucijos Petraitienės ir Prano Maksvyčio duetas bei Sujetų kaimo vaikai (vad. Daiva Juškienė). Renginį vedė nenuilstanti Sujetų krašto gerbėja Audronė Palionienė, pasitelkusi pagalbon Sujetų jaunuolį Modestą Pariauką.

Šventėje ypatingas dėmesys buvo skirtas mažiesiems dalyviams, kurie ne tik galėjo pasmaližiauti spragėsiais ir gira, bet ir dalyvauti veidų piešimo bei burbulų šou. Mažieji dar turėjo progą pasilinksminti ant dviejų pripučiamų batutų. Ne tik palinksminti, bet pavalgydinti buvo ir visi šventės dalyviai, nes iki soties prisiragavo šventės gaspadinių ruoštos laužo liepsnose virtos gardžios žuvienės ir kiaušinienės.

Su sveikinimais, padėkomis bei dovanomis į šventinį vakarą atskubėjo ir oficialūs svečiai: LR Seimo nariai, Smilgių seniūnas Edmundas Toliušis.

Šventėje pasveikintos ir vainikais papuoštos Onutės, apdovanoti naujagimiai, gimę nuo 2019-ųjų Oninių, pagerbtos jubiliejines vestuves atšokusios poros.

Renginio kulminacija tapo Laimos Žemaitytės koncertas, kurį užbaigė įspūdingas šventinis fejerverkas ir Oninių laužas. Liepsnų šviesoje šventės dalyviai iki pat vidurnakčio linksminosi šokių ritmu pagal smagius akordus, grojant ir dainuojant Egidijaus Impolio ir Rolando Sereikos muzikiniam duetui.

Kad šventė įvyktų ir būtų tokia nuotaikinga, eilinį kartą gelbėjo savanorių darbštumas. Juk jie be jokio atlygio savo laiką ir energiją aukojo vaišių gaminimui, šventinės vietos paruošimui, šventės organizavimui ir dar daug kur visur. Jų pasiryžimo ir pastangų dėka galime didžiuotis tokiu gražiu ir didingu renginiu mūsų Sujetų krašte.

Renginiui organizuoti lėšas skyrė LR Žemės ūkio ministerija pagal projektą „Parama kaimo bendruomenėms 2020“.

Ačiū visiems, kas prisidėjo savo darbais ar aukomis, ačiū visiems, kas dalyvavo šioje Sujetų kraštui reikšmingoje šventėje.


 Sujetų bendruomenės centro „Liepa“ pirmininkas Kęstutis Simonavičius
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-08-04 16:40:37
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal