Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Mentorystės programa „Technologijų vedliai“

Informacinių technologijų mokoma Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose. Didžiausias dėmesys skiriamas kūrybiškumui, suvokimui, projektavimui, programavimo įgūdžiams ugdyti. Šiuolaikinėje technologijomis grįstoje visuomenėje vis svarbesnės tampa ne žinios, o kūrybiškumas, gebėjimas elgtis įvairiose situacijose, spręsti probleminius uždavinius. Švietimo informacinių technologijų centras pagal panaudos sutartį Paliūniškio pagrindinei mokyklai suteikė galimybę naudotis kompiuterine įranga pradinėse klasėse. Mokyklos mokytoja Daiva Morkūnienė dalyvauja mentorystės programoje „Technologijų vedliai“, kuri skirta pradinių klasių mokytojams. Programa nukreipta ne į konkrečios technologijos pristatymą, o veikiau į mokytojų gebėjimų ir įgūdžių tobulinimą kūrybinių technologijų srityje. Programos tikslas – vaikų technologinį smalsumą paversti kibirkštimi kūrybai ir įrankiu nuolatiniam mokymuisi. Gautos žinios suteikia mokiniams galimybę praktikuotis ir ugdyti kūrybinių technologijų įgūdžius ugdymo procese. Įvairių dalykų pamokose mokiniai gerina savo informacinio raštingumo įgūdžius, taiko naujus, modernesnius, išmanesnius kompiuterinius įrankius ir programas.

Formaliuoju ugdymu nėra lengva spėti su inovatyviais visuomenės poreikiais, būtina panaudoti kitus kelius – neformalųjį ugdymą. Mokykloje 1–4 klasėse yra skirtos valandos neformaliojo vaikų švietimo ugdymui. Užsiėmimų metu mokiniai skatinami domėtis informatika, kūrybiškai, kritiškai ir laisvai mąstyti, saugiai elgtis internetinėje aplinkoje. Veiklų metu mokiniai mokosi bendrauti ir bendradarbiauti tarpusavyje, ieškoti ir apdoroti informaciją, geba naudotis programavimo konceptais, kuria mobiliąsias, virtualios / papildytos realybės programėles, susipažįsta ir išbando dirbtinio intelekto galimybes. Mokiniai įtraukiami į gilaus mąstymo reikalaujančią veiklą. 

Mokytojas įgytas žinias perduoda mokiniams, kurie praktikuojasi spręsdami užduotis ir kurdami technologinius projektus, nes smalsumas yra kibirkštis vaiko kūrybiškumui.


 Paliūniškio pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė  Daiva Morkūnienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-01-02 11:33:34
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal