Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Edukacinė programa ūkyje

Kaip atrodo žala karvė? Į šį klausimą, ko gero, ne kiekvienas šalies pradinukas galėtų atsakyti. Sunku, jei karvę esi matęs tik paveikslėlyje. Dembavos progimnazijos mokiniai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su karvėmis, veršeliais bei ūkininko kasdienybe. Tokią galimybę jiems suteikė Radviliškio rajone ūkininkaujantys Lina ir Vidmantas Grigaliūnai.

Ūkininkai, kurie šiuo metu turi 80 galvijų, vaikams aprodė žemės ūkio techniką, pasakojo apie darbus ūkyje, parodė karvytes ir veršelius, kuriuos mokiniai mielai glostė ir fotografavosi.

Vaikai įsitikino, kad „geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti“. Kaip smagu, kai gali pasėdėti traktoriuje, kombaino kabinoje, pamatyti grūdų krūvas. Įdomu, kai  tvarte reikia paieškoti karvės, kuri leidžiasi glostoma, stebėti, kaip pati karvė moka sau prisipilti vandens į gertuvę. Neįtikėtina, kad vienam smalsuoliui veršelis nenukando pirštų, kai jie atsidūrė jo burnoje. Sunku, kai pirmą kartą paimi į rankas šakes ir turi paduoti  karvėms šieno. Įdomu buvo stebėti pieno kelią  – nuo  karvės iki pieno talpyklos. Skanu, kai lauke geri arbatą su bandelėmis.

Vaikams patiko pažintis su gamta, kaimu, ūkiu. Ūkininkai buvo labai nustebę, kai vaikai paprašė dar kartą juos pasikviesti į ūkį, nes čia sužinojo daug naujų dalykų.


 Mokytoja Rita Rožėnienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-04-11 15:16:16
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal