Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Sharing Landscapes: Santorini, Graikija

Gegužės 19–25 d. Velžio gimnazijos mokytojos Edita Davidonytė, Rasa Stakienė ir Rita Storastienė dalyvavo mokymuose Santorini saloje, Graikijoje, Mokymai vyko pagal gimnazijoje vykdomą „Erasmus+“ KA1 projektą „Transformaciniai lyderiai – pokyčių iniciatoriai“ (projektą finansuoja Europos Komisija). Mokymai vyko ne auditorijoje, kaip įprasta, bet muziejuose, archeologinių kasinėjimų vietoje, lauke, tyrinėjant išskirtinio grožio vulkaninės kilmės salą. Mokymuose dalyvavo mokytojai iš Vokietijos, Lenkijos, Ispanijos, Lietuvos. Kursui vadovavo britas Davidas Powelas, pasitelkęs asistentų komandą iš Graikijos. Mokymų tikslas – naudojant  mobiliuosius įrenginius (planšetes ir išmaniuosius telefonus), pasitelkiant aktyvius mokymo metodus, naudojant naujas programas, atlikti įvairias kūrybines užduotis bei sukurti  įgarsintą videofilmą. Darbas vyko grupėse, gavus užduotį,  reikėjo susitarti dėl strategijos, taktikos ir įgyvendinimo.

Kursai prasidėjo susipažinimo vakaru, kurio metu pristatėme save, savo hobius, aplinką, kurioje gyvename, ir mokyklą, kurioje  dirbame. Visos savaitės veiklos buvo intensyvios bei aktyvios. Mokėmės planuoti darbą ne klasėje,  pateikti užduotis, įvertinti darbus, įvairiais būdais skirstyti į grupes. Išmokome, kaip geriau panaudoti mobiliuosius įrenginius informacijai rinkti konkrečioje vietovėje. Pajutome interaktyvaus mokymo privalumus, nes erdvinis mokymas padeda geriau suprasti dėstomą medžiagą, o nauji aktyvūs metodai muziejaus lankymą padaro daug įdomesnį bei patrauklesnį, nes įtraukusis mokymasis didina mokymosi motyvaciją, ypač, kai informaciją reikia susirasti pačiam. Gavome naujos patirties, kaip panaudoti aplinką mokymui, kokias mobiliąsias programėles naudoti, supratome, kad telefonas ir planšetė plečia galimybes mokytis, tyrinėti ir pažinti. Kūrėme videofilmus (Adobe Spark Video, Pinnacle studio), eKnygas (eBook creator), kūrėme QR kodus (QR Generator). Kūrėme pamokos scenarijus, mokėmės kurti WebQuest, naudojome tik legalią informaciją. Įgijome žinių apie kitų šalių švietimo sistemas, diskutavome apie jų panašumus ir skirtumus. Daug teigiamų emocijų gavome graikų kalbos pradžiamokslio pamokėlėje.

„Dingusios Atlantidos“ muziejuje žiūrėdami 9D filmą, gavome nemenką dozę adrenalino, atsidavėme pojūčiams. Susipažinome su papildyta realybe, 3D halograma, „diskutavome“ su Platonu. Patys gaminome graikiškus priešpiečius, žavėjomės nacionalinės virtuvės ypatumais, mokėmės, kaip veiksmą transliuoti gyvai – live video stream FB grupėje.

Mokymų metu jautėmės „išėjusios“ iš savo komforto zonos, turėjome gausybę iššūkių, buvome atviros pokyčiams ir mokėmės pažinti, atrasti, pajusti.


 Parengė Rita Storastienė ir Rasa Stakienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-07-31 12:55:46
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal