Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Forumas Trakuose – Lietuvos kultūros sotinėje 2020

 

Spalio 2–4 dienomis Trakuose vyko Lietuvos bendruomenių forumas „Trakai 2020”, kuriame dalyvavo Panevėžio rajono bendruomenių nariai, atstovavę Panevėžio rajono bendruomenių sąjungai. Forumo tikslas – stiprinti bendruomeniškumą, supažindinti su įvairiomis Lietuvos bendruomenių iniciatyvomis, dalintis patirtimi, ieškoti naujų bendradarbiavimo formų, skatinti seniūnų, seniūnaičių, vietos bendruomenių ir VVG bendradarbiavimą, aptarti bendruomeninių organizacijų plėtrą.

Pirmąjį vakarą Panevėžio rajono delegacija apsilankė Aukštadvario seniūnijos Bijūnų kaimo bendruomenėje. Pirmininkė Inesa Židonytė ir daugiafunkcio centro direktorius Kęstutis Blaževičius akcentavo tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarbą, pristatė vykdomas veiklas, papasakojo apie įdomų ir prasmingą bendruomenės gyvenimą.

Kitos dienos rytą renginio dalyviai rinkosi legendinėje Lietuvos valdovų rezidencijoje, Trakų Salos pilies kieme, kur vyko iškilmingas forumo atidarymas. Svečius sveikino Trakų rajono savivaldybės atstovai, smagiai nuteikė teatralizuota programa su grafu ir grafiene, širdies stygas virpino karaimų atstovės Julijos Karaliūnaitės dainos. Laiveliu plaukdami Galvės ežeru, keleiviai grožėjosi gamtovaizdžiu, didinga Trakų pilimi, Užutrakio grafo J.Tiškevičiaus rūmais ir mojo praplaukiantiems buriuotojams. Konferencija, kurioje buvo diskutuojama apie vietos bendruomenių, VVG, seniūnų ir seniūnaičių vaidmenį valstybės socialinio kapitalo kūrime, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos politiką vietos bendruomenių srityje, Vidaus reikalų ministerijos politiką regioninės politikos aspektu, bendruomeninių organizacijų veiklos galimybes, seniūno ir seniūnaičio vietą savivaldoje. Diskusijų metu dalyviai kėlė klausimus, kaip į bendruomenines veiklas įtraukti pasyvius, nusivylusius žmones, kaip stiprinti bendruomenių socialinį kapitalą. Teikė siūlymus problemas spręsti ten kur jos atsiranda t. y. žemiausioje grandyje. Skatinti, stiprinti ir suteikti daugiau galių išplėstinėms seniūnaičių sueigoms, siekti, kad jose priimti sprendimai nebūtų vien tik rekomendacinio pobūdžio. Dalyviai pabrėžė tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarbą ir teikiamas naudas (bendruomenė – seniūnas – seniūnaitis).

Kultūrinėje programoje pasirodė bendruomenių meno kolektyvai, vyko kūrybinės dirbtuvės, vaišių patiekalo konkursas. Eilėmis, muzika ir užburiančia vaidyba renginio dalyvius sužavėjo aktorius Giedrius Arbačiauskas.

Trečiąją ir paskutinę forumo dieną su gide Migle pasivaikščioję po Trakus ir aplankę įdomiausias vietas, forumo dalyviai susipažino su turtinga šio krašto ir nuo seno čia gyvenusių tautų istorija, paragavo karaimų ir totorių tautinės virtuvės patiekalų. Pasidalinę patirtimi, padiskutavę bendruomenėms rūpimais klausimais, puikiai praleidę laiką atsisveikino su rudenėjančiais Trakais – Lietuvos kultūros sostine 2020 – stipresni bendryste ir turtingesni idėjomis grįžo namo.


 Gyventojų bendruomenės „Upytės žemė“ narė Jurgita Zalatorienė ir

Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-10-07 11:49:37
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal