Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Konkursas „Gyvūnai – mūsų mokytojai“

„Žemė,  žmonių planeta“ – daugelis, jeigu  ir  nėra skaitę, tai  tikrai yra bent girdėję šios garsaus prancūzų rašytojo  knygos pavadinimą. Tačiau vis tik nėra jokios abejonės, kad žmonės šia planeta dalijasi su kitomis gyvybės formomis. Juk tikrai nesame vieninteliai jos gyventojai. Todėl, norėdami pažinti tai, kas supa žmogų ir su kuo gyvename kartu po ta pačia saule, Dembavos progimnazijos 3 klasės mokiniai nutarė dalyvauti konkurse „Gyvoji žemė. Gyvūnai – mūsų mokytojai“. Konkurso tikslas – pažvelgti į kitas gyvybės rūšis, siekiant jas pažinti, iš jų pasimokyti ir pajusti harmoningą santykį su jomis. Šie tikslai – prasmingi ir reikalauja pastangų, todėl nenuostabu, kad  lapkričio mėnesio pradžia mokiniams buvo ir įtempta, ir pilna atradimų. Tais atradimais ir naujomis žiniomis nuoširdžiai buvo dalijamasi ne tik su klasės draugais, bet ir su progimnazijos pirmokais.

Tiesa, konkurso pradžia nebuvo lengva. Kokia kova vyko renkantis gyvūną, apie kurį ir turėtų būti šis projektas! Pasiūlymų ir norų buvo išties daug, todėl nutarta, jog konkursui bus teikiami net trijų gyvūnų aprašymai – liūto, ryklio ir sraigės. Visiems buvo įdomu sužinoti, jog pasaulyje esama vos pieštuko dydžio ryklių, jog liūtas gali pasigirti net šešis kartus geresniu naktiniu regėjimu nei žmogus. Tačiau labiausiai mokinius žavėjo mažytės sraigės gyvenimo ypatumai. Trečiokai, klasėje patys auginantys afrikinę sraigę, iš labai arti galėjo šį padarėlį stebėti, turėjo galimybę jį liesti ir taip dar geriau su juo susipažinti.

Akivaizdu, kad informacijos paieška, jos sisteminimas ir išsamus pateikimas yra labai svarbi viso darbo dalis. Tačiau svarbiausia ir sunkiausia užduotis yra atsakyti į klausimą – ko pasimokysime iš gyvosios gamtos ir kuo ji mums ypatinga? Kokios gyvūnų dorybės mums atrodo pačios svarbiausios ir net žmogui reikalingos? Liūto narsa turbūt praverstų kiekvienam, bet lygiai taip pat galėtume pasimokyti iš šių gyvūnų disciplinos ir pasitikėjimo artimu, nes liūtų bendruomenėse yra nustatytos labai aiškios šeimos taisyklės: čia paklūstama stipriausiam, jam jaučiama didžiausia pagarba. Mažytis ryklys tikrai žavi sugebėjimu prisitaikyti ir išgyventi vandenyse, kuriuose tiek daug už jį stipresnių ir didesnių plėšrūnų. Taigi, visiems pasitikėjimo savimi, kad ir kokie maži būtume! Ir jeigu būtume labai maži, koks mums atrodytų pasaulis, jei niekur neskubėtume? Taip lėtai ir atsargiai gyvena sraigė, ir, nors mums atrodo keista, ji suspėja nukeliauti visur, kur jai reikia, tad kelionės tikslai tikrai būna pasiekti.


 Mokytoja Rita Rožėnienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-11-18 13:32:09
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal