Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Pagrindiniu ingredientu projekte „Gardu kaip du medu“ tapo draugystė

 

Spalio 17 d. Ėriškiuose vyko Ėriškių kultūros centro vietos projekto „Gardu kaip du medu“ baigiamasis renginys. Į centrą sugužėjo visos 6 dalyvių komandos, dalyvavusios veiklose keturias savaites.

Renginys prasidėjo Rimvydo ir Anželikos Laužikų paskaita, kurioje buvo pristatyta spalvinga knygos „Lietuvos gaspadinė, arba Pamokinimai, kaip prigulinčiai suvartoti Dievo dovanas“ autorės Liudvikos Didžiulienės – Žmonos biografija, jos indėlis į lietuvių gastronomiją. Istorikai dalijosi žiniomis apie tradicinę senąją lietuvišką virtuvę, vardino, kokie receptai paplito po pasaulį kaip autentiški lietuvių valgiai.

Po įdomiaus ir intriguojančio R. ir A. Laužikų pasakojimo, projekto dalyvių komandoms buvo duotas kulinarinių varžytuvių startas. Lauke įrengtose virtuvėse įsikūrė ir ėmėsi darbo kulinarai iš viso Panevėžio rajono: Upytės seniūnijai atstovavo dvi komandos: Ėriškių bendruomenės komanda „Ėriškių smaližiai“ ir Upytės bendruomenės suburta „Deimančiukų“ komanda. Karsakiškio seniūnijai atstovavo Geležių bendruomenės narės pasivadinusios „Saulėta plutelė“, Panevėžio rajonui atstovavo bendruomenių sąjungos narės komandos pavadinimu „Jungtinis viralas“, Ramygalos seniūniją reprezentavo Ramygalos kultūros centro padalinys Atviras jaunimo centras, subūręs komandą „Ramygalos jaunimas“, Vadoklių seniūnijai atstovavo Jotainių bendruomenės narės savo komandai davusios „Ėdrūnių“ pavadinimą.

Pusantros valandos vykusios varžytuvės pritraukė nemažą smalsuolių būrį, atvyko ir kulinarų palaikymo komandos, žinojusios, kad savo simpatijas galės išreikšti balsuodami už jiems patikusius patiekalus. Tačiau projekto nugalėtojus rinko, patiekalų vizualinį pateikimą, istoriškumą, maistingumą, privalomo ingrediento – morkos, technologinę panaudojimo įvairovę vertino penkių narių komisija. Baigiamojo „Gardu kaip du medu“ renginio vedantysis aktorius Audrius Bružas kalbino projekto dalyvius ir žiūrovus, savo šmaikščiais komentarais kūrė gerą nuotaiką kaip ir varžytuvių metu koncertavę grupės „Muscato“ atlikėjai.

Kol komisijos nariai aptarinėjo išradingai patiektus ir pagamintus patiekalus, žiūrovams ir dalyviams projekto rengėjai dovanojo Irenos Starošaitės ir Žilvino Žvagulio koncertą.

Penkias valandas trukusį renginį reziumavo komisijos pirmininkas istorikas, archeologas senosios lietuvių virtuvės žinovas ir knygos „Istorinė lietuvių virtuvė“ autorius, gastronominių renginių, varžytuvių organizatorių dažnai kviečiamas komisijos narys Rimvydas Laužikas. Atidžiais komantarais ir negailėdamas pagyrų kiekvienai komandai profesorius paskelbė projekto nugalėtojus. Jais tapo Geležių bendruomenės komanda „Saulėta plutelė“. Susirinkę skanautojai savo favoritu išrinko Jotainių komandos „Ėdrūnės“ pagamintas vaišes.

Projekto iniciatorė Ėriškių kultūros centro direktorė Justė Gusevaitė-Grižė užbaigė renginį dėkodama projekto dalyviams ir pabrėžė, kad pagrindinis vietos projekto „Gardu kaip du medu“ buvo graži visų draugystė.

Vietos projektas „Gardu kaip du medu“ įgyvendinamas pagal Panevėžio rajono vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos „Panevėžio rajono 2016–2023 metų vietos plėtros strategija“ II prioriteto „Kaimo atnaujinimas, savitumo puoselėjimas ir vietos gyventojų kompetencijų didinimas“ priemonę „Gyventojų aktyvumo, verslumo iniciatyvų skatinimas, krašto tradicijų puoselėjimas“.


 Ėriškių kultūros centro direktorė Gustė Gusevaitė-Grižė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-10-22 16:48:13
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal