Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Rudeninis sambaris Smilgių etnografinėje sodyboje

Nuėmus derlių, lietuviai nuo seno burdavosi smagiai pasibūti su dainom ir su vaišėm. Puoselėjant šią senovinę tradiciją, surengtas rudeninis sambaris (taip bendruomeniškus rudens patalkius įvardija etnologas Libertas Klimka). Spalvingasis spalis nepagailėjo ne tik spalvų, bet ir šilumos. Tad vaišės, sviesto mušimas ir ant duonos tepimas bei „Žemaitukų“ koncertas vyko lauke. O klojime edukacinę programą „Aukštaitiški patiekalai“ pristatė Naujamiesčio renginių studijos „Švenčių kalvė“ vadovė Vilija Petkūnienė ir UAB „Sodybėlė“ direktorė Gitana Zaviežienė.

Buvo apžvelgta aukštaitiškos virtuvės istorija nuo pat XVI a. iki šių dienų. Paskanavimui atvežti tradiciniai užkandžiai, o desertui spurgytės. Su dideliu kulinarinių knygų pluoštu atvyko Smilgių bibliotekininkė Almonė Šalkauskienė. Gausiai į renginį susirinkę žiūrovai klojime galėjo pasigrožėti įspūdinga tautodailininko Alberto Valikonio medinių kaukių paroda ir Smilgių bei Perekšlių krašto austų lininių rankšluosčių ekspozicija.

Širdingai dėkojame visiems atėjusiems, buvusiems, bendravusiems, dainavusiems, kartu prie aukštaitiškų patiekalų stalo klegėjusiems. Nusilenkę žmogui ir darbui, duonai ir dainai, vėl grįžtame į kasdienio gyvenimo brydę.


  Meno vadovė Audronė Palionienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-10-13 16:14:20
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal