Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Stovykla „Kuriu, keliauju, domiuosi“

Prasidėjus vasarai, Raguvos gimnazijos durų neužvėrė pradinių klasių mokiniai. Būrys pradinukų smagiai laiką leido vaikų vasaros poilsio stovykloje „Kuriu, keliauju, domiuosi“ pagal Panevėžio rajono savivaldybės Vaikų socializacijos, Vaikų vasaros užimtumo ir poilsio, Smurto ir patyčių prevencijos programų projektą. Per šešias stovyklos veiklos dienas mažieji stovyklautojai keliavo, piešė, muzikavo, kūrė ir džiaugėsi vasaros malonumais.

Į stovyklą susirinkę būrys vaikų birželio 1 dieną subūrė savo komandas, pasiskirstė pareigomis, aptarė, kokių taisyklių laikysis. Trys komandos „Žaibas“, „Auksiniai nindzės“ ir „Drąsūs ir stiprūs“ gimnazijos kieme piešė teminius piešinius kreidelėmis, taip pažymėdami Tarptautinę vaikų ginimo dieną. Vėliau laidė aitvarus gimnazijos kieme, žaidė pamėgtą kvadratą.

Pirmadienį kartu su logopede Vida ir socialine pedagoge Giedre vaikai vyko į Kernavę. Čia, Valstybiniame Kernavės kultūriniame rezervate, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Viru viru košę...“. Nors diena buvo ir karšta, bet vėliau džiaugėsi laisve kopdami į piliakalnius, bėgiodami po pievas.

Kūrybos dieną stovyklautojai, kaip ir gimnazijos bendruomenė, dalyvavo akcijoje „Top antrinė žaliava“. Vaikai buvo ne pasyvūs stebėtojai, bet komandos palaikė savo kurtus modelius, kuriuos demonstravo Dangė, Goda ir Urtė. Vaikai drabužius kūrė iš antrinių žaliavų – laikraščių, žurnalų, šiukšlių maišų, plastiko atliekų. Nors kūrybos procesas nebuvo ilgas ir sudėtingas, bet įspūdis buvo gana didelis.

Dauguma stovyklautojų laukė trečiadienio, kai galėjo savo jėgas išmėginti sporto dienos veiklose. Čia vyko komandinės ir individualios rungtys. Stovyklautojai geranoriškai palaikė vieni kitus skanduotėmis, taip sukeldami vyresnių mokinių susidomėjimą.

Ketvirtadienį stovykloje vyko Domėjimosi diena. Trys komandos dalyvavo muzikinėje veikloje, viktorinoje „Pažink lietuvišką žodį“, mįslių konkurse, orientacinėse varžybose „Pažink gamtą“. Nors mįsles minti sekėsi sunkiai, tačiau pažinti gamtą, augalus, augančius gimnazijos teritorijoje, sekėsi gerai. Antroje dienos dalyje vaikai pasinėrė į kūrybą. Kiekvienam stovyklautojui pasiūlyta sukurti svajonių namą. Visi atliko šį darbą ir, kaip vėliau prisipažino, ši užduotis labai patiko.

Paskutinę stovyklos dieną, penktadienį, stovyklos gyvenimas persikėlė į gimnazijos kiemą, kur įsikūrė mažas, bet jaukus palapinių miestelis. Palapinėse vaikai galėjo pailsėti nuo aktyvių sportinių ar liaudiškų žaidimų. Vaikų veidus nuspalvino spalvoti raštai, o aprangą pakeitė į stovyklautojų gretas įsisukęs Išvirkštukas. Antroje dienos dalyje, suskaičiavus komandų taškus, sudainavus stovyklautojų dainą apie draugus ir pasivaišinus valgykloje, stovyklos vadovė visiems padėkojo ir įteikė po simbolinę dovanėlę. Atsisveikinę, išsiskirstė saugiai ir smagiai leisti vasaros atostogų.


 Socialinė pedagogė, stovyklos vadovė Giedrė Šuminskaitė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-06-12 15:18:13
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal