Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Sujetai linksmai atšventė kraštiečių šventę – Onines 2018

Kaip jau keliolika metų paeiliui, taip ir šiemet Panevėžio r. Sujetų kaimo neaplenkė tradicinė kraštiečių šventė – Oninės. Kad šventės tradicijų šaknys tik gilėja ir tvirtėja, liudija ir tai, jog kasmet joje apsilanko vis gausesnis būrys dalyvių – meno kolektyvų, oficialiųjų kviestinių asmenų, šiaip pramogautojų. Daliai susirinkusių buvo sunku apsispręsti palikti suplanuotus darbus, juk ir orai tam buvo labai palankūs,  o ir Oninės – tai pats grūdų kūlimo laikotarpis. Ir visgi, dalyvių į šventę prigužėjo kaip niekad daug!

 Šventės vedėja Audronė Palionienė, paskelbusi apie šventės pradžią, pasirodyti pakvietė Panevėžio folkloro ansamblį „Raskila“ (vad. Lineta Vilienė). „Raskilos“ kolektyvui šokant šokį suformuoti dveji varteliai, pro kuriuos įnešta duona, simbolizuojanti praėjusių metų derliaus vaisių, ir javų pėdas, simbolizuojantis šių metų – naująjį derlių. Šventės dalyviams pagerbus duoną ir javų pėdą, „Raskila“ dainomis ir šokiais tęsė savo smagų pasirodymą, po kurio šventės vedėja pakvietė savo įžvalgomis pasidalyti kviestinius oficialiuosius asmenis. Kalbėtojai nesikuklino ir daug gražių bei šiltų žodžių ir palinkėjimų pažėrė tiek šventės organizatoriams, tiek Sujetų bendruomenės centrui „Liepa“, tiek šventės dalyviams. Tą vakarą sveikinimo žodžius ir linkėjimus nuo LR Seimo narių siuntė LR Seimo narės Guodos Burokienės padėjėja Vaida Pečeliūnaitė ir LR Seimo nario Petro Nevulio padėjėja Vaiva Mockevičienė. Panevėžio rajono savivaldybės mero Povilo Žagunio sveikinimo žodžius ir, žinoma, padėkos žodį nuo savęs pridėjo mero pavaduotojas Antanas Pocius. Šventės dalyvius sveikino ir Smilgių bendruomenės centro „Bitė“ atstovai Vitalijus Sologubovas ir Aldutė Vaičiūnienė bei gyventojų bendruomenės centro „Šuoja“ pirmininkė Danutė Kelpšaitė. Per seniūnijos atstovę Teisutę Zalieskytę saldžią dovaną šventės dalyviams atsiuntė ir Smilgių seniūno pavaduotoja Tatjana Kondratavičienė. Teisybės dėlei, čia reikėtų pridurti, kad visi kalbėjusieji atvyko su dovanomis.

 Po svečių pasisakymo savo dainomis visus linksmino Pagyvenusių žmonių bendrijos mišrus vokalinis ansamblis „Sidabrinė gija“ (vad. Danutė Aleliūnienė), o linguoti į ritmą kvietė ir gerą nuotaiką savo šokių judesiais spindėjo Smilgių kultūros centro linijinių šokių kolektyvas „Rožiniai ritmai‘‘ (vad. Nijolė Vidžiūtė). Dar vėliau scenoje pasirodė ir šventės dalyvius patrepsėti ragino jau visiems aplinkinių kaimų gyventojams gerai žinoma Smilgių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Aušrinė“ (vad. Alvydas Čepauskas).  Po triukšmingų ir skambių kolektyvų pasirodymų pagerbtos ir pasveikintos šventėje dalyvavusios Onutės. Po maršo Onutėms šventės sceną savo šokiu papuošė ir visus džiugino Smilgių gimnazijos talentų konkurso nugalėtojos – jaunieji Sujetų „perliukai“ Austė Marozaitė ir Svajūnė Tamašauskaitė.

Iškart po mergaičių pasirodymo vyko linksmosios rungtys, sukėlusios daug teigiamų emocijų tiek patiems rungčių dalyviams, tiek ir žiūrovams. Komandinių rungčių laureatai apdovanoti marškinėliais su Sujetų bendruomenės „Liepa“ simbolika, o individualių rungčių prizininkai unikaliais prizais – graviruotais stiklo gaminiais. Šventėje taip pat pagerbti ir puošniais balionais apdovanoti Sujetų krašto naujagimiai (gimę tarp 2017 m. Oninių ir 2018 m. Oninių). Pagarbos sulaukė ir 2018 metais brandos atestatus gavę mūsų krašto abiturientai. Atskirai padėkota koncertavusiems kolektyvams, rėmėjams, šventės organizatoriams, kuriems už triūsą garsų „AČIŪ“ sušuko ir šventės dalyviai.

 Šventės atmosfera galėjo džiaugtis didelis ir mažas, jaunas ir senjoras. Tačiau, matyt, ypač patenkinti visgi buvo mažieji šventės dalyviai, kurie galėjo visą dieną dūkti ant pripučiamo batuto, o štai vakare jau juos su „Pirato“ programa linksmino UAB „Project Extreme“ atstovas. Nenusivylė ir mėgstantys skaniai pavalgyti, mat šventės gaspadinės vaišino čia pat lauke virta žuviene, vieno kąsnio sumuštinukais ir kitomis stalo gėrybėmis. Jaunieji gaspadoriai pasirūpino, kad neliktų nepasivaišinusių skrudintais spragėsiais ir šaltutėle pilstoma gira.

Šventės muzikinę dalį elektrinių gitarų, būgnų skambesiu bei lyriniu rokerišku dainavimu užbaigė rimtų vyriškių trio, pasivadinę „EVA muzika“. Na, o visą šventę vainikavo įspūdingo grožio fejerverkas, privertęs ne vieną iš nuostabos sušukti nuo dangų skrodžiančių petardų efektų. Paskiausiai užkurtas didžiulis Oninių laužas, kurio šviesoje šventę baigėme šokio ritmu.

 Dar ir dar kartą noriu padėkoti visiems, kurie padėjote šventę kurti, kurie prisidėjote kas kuo galėjote! Nuoširdžiai tikiu, kad nuotaika, kuri buvo pasėta mūsų širdyse šventės metu, dar ilgai neapleis mūsų ir ja mielai dalinsimės vieni su kitais.

Ir atskirai paminėsiu ir tai, kad renginiui organizuoti lėšas skyrė LR Žemės ūkio ministerija.


 Sujetų bendruomenės centro „Liepa“ pirmininkas Kęstutis Simonavičius
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-08-06 13:10:16
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal