Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Smagu pabūti savimi

Kiekvienas žmogus, nors to ir nežino, moka išreikšti save dalyvaudamas įvairiose veiklose. Raguvos kultūros centro pateiktoje Panevėžio rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programoje „Mokomės, sužinome, dalinamės“ viena tokių veiklų buvo praktikumų-terapijų organizavimas. Klausytojai dalyvavo trijuose praktikumuose-terapijose: „Fizinis aktyvumas – emocinės sveikatos pagrindas“; „Pažintis su išminties, žinių knygomis ir... vinilu“; „Teatras – visiems“. Užsiėmimų metu per savo patirtis, nuotaikas, mintis ir intuicijas bandėme be baimės pabūti savimi ir bandyti save išreikšti veiklose. Dalyvavome ir kitose programos veiklose: seminaruose, edukaciniuose-pažintiniuose užsiėmimuose, kurie suteikė teorinių ir praktinių žinių apie kūrybines, emocines, fizines galias, verbalinės ir neverbalinės raiškos gebėjimus.
 
Dėl karantino teko išbandyti ir nuotolinį mokymąsi pasinaudojant „Facebook“ grupe arba užsiėmimo medžiagą gaunant elektroniniu paštu. Smagūs ir naudingi buvo kūrybinių dirbtuvių „Lietuviškas skonis su smalsumo pagardais ir emocijos padažu“ užsiėmimai, kuriuose kalbėta, kaip su maistu susijusios emocijos, šeimos kultūra ir tradicijos, socialinė ir ekonominė aplinka. Maisto gaminimas – tai tam tikra kūrybingumo išraiška. TAU klausytojai kartu su Raguvos miestelio bibliotekos „Mes esam ETNO“ programos bei Raguvos vaikų ir jaunimo teatro studijos „ŠYPSENA“ dalyviais aprašė savo šeimose naudojamus receptus, perduotus iš kartos į kartą. Pateiktus receptus planuojame publikuoti  leidinyje.

Pastangos tobulėti yra tokios pat senos kaip ir žmonija. Programos veiklos padėjo dalyviams patirti emocinį pasitenkinimą bei skatino nepasiduoti esamojo laiko pesimizmui ir kitoms blogoms tendencijoms. Dėkojame Raguvos kultūros centrui, Švietimo centrui, savanorėms: rajono vyresn. bibliotekininkei Danutei Pamerneckytei, Raguvos bibliotekininkei Vidai Gailiušytei, vaikų ir jaunimo teatro studijos „Šypsena“ vadovei Inai Kuodienei už pagalbą įgyvendinant programos veiklas.


Panevėžio r. Trečiojo amžiaus universiteto Raguvos fakulteto dekanė Irena Sabaliauskienė
 Irenos Sabaliauskienės nuotraukos
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-11-24 07:35:07
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal