Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio vizitas Ramygaloje

 

Vakar Panevėžio rajone viešėjo Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Ramygaloje jis aplankė lopšelį-darželį „Gandriukas“, Socialinių paslaugų centrą, susitiko su gyventojais.

Lopšelio-darželio vedėja Alma Simonavičienė parodė svečiui pagal Europos Sąjungos projektą 2011 m. renovuotas patalpas, supažindino su įstaigos veikla, pristatė vykdomas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo  programas, aprodė edukacines erdves, praėjusiais metais šalies konkurse įvertintas antrąja vieta. 

Su įstaigos kolektyvu ir vaikučiais pabendravusiam Seimo pirmininkui A. Simonavičienė išdėstė ir problemas. Vedėja atkreipė dėmesį į tai, kad rajonų vaikams pradinis ugdymas nuo šešerių metų yra pernelyg ankstyvas. A. Simonavičienės teigimu, kaimo vaikus paruošti mokyklai reikia daugiau laiko, mat ne visi šeimose pakankamai įgiję reikalingų įgūdžių, kuriuos ugdyti reikėtų darželyje. Tam tinkamas sprendimas – ankstinti privalomą ikimokyklinį ugdymą  nuo penkerių metų.

Tolesnis svečio maršrutas driekėsi į Socialinių paslaugų centrą. Seimo pirmininkas aplankė socialinės globos namuose gyvenančius senelius, domėjosi jų rūpesčiais ir džiaugsmais, teigiamai įvertino gyvenimo sąlygas. Socialinių paslaugų centro direktorius Gintaras Navickas svečią supažindino su įstaigos struktūra ir veikla. V. Pranckietis apžiūrėjo čia įkurtus Savarankiško gyvenimo namus, aplankė Ramygalos slaugos ligoninę.

Susitikti su Seimo pirmininku Ramygalos kultūros centre susirinko pilna salė žmonių. Jiems pristatyta šios kadencijos Seimo, kuriame Valstiečių ir žaliųjų sąjunga laimėjo daugumą, nuveikti darbai.

„Mes, „valstiečiai“ turime didelę galią Seime, bet mažokai patirties ir didelį puolimą. Šiandien yra 101-oji Seimo išrinkimo diena ir 67-oji – darbo diena. Per tą laiką priėmėme visus reikalingus sprendimus. Įvyko 25 plenariniai posėdžiai, priimti 209 teisės aktai, iš jų – 100 įstatymų“,– vardijo V. Pranckietis.

Neapsiribojęs skaičiais ir pateikdamas išsamią Seimo 66 darbo dienų ataskaitą, Parlamento vadovas akcentavo valdančiųjų ir opozicijos vieningumą priimant smurtą prieš vaikus draudžiantį įstatymą, ratifikuojant sutartį dėl JAV karių buvimo Lietuvoje.

V. Pranckietis atskleidė auditorijai patirtus iššūkius tapus Seimo pirmininku, įgytą patirtį susitikimuose su įvairių užsienio šalių ambasadoriais.

Parlamento vadovas akcentavo vykdomą užsienio politikos tęstinumą, santykius su Rusija, apžvelgė nacionalinio saugumo strategijoje įrašytas grėsmes. Kalbėdamas apie dėmesį gynybai, priminė, kad šiuo metu tik 5 NATO valstybės gynybai skiria 2 proc. BVP. Labiausiai gynybos išlaidas didinusi Lietuva 2 proc. ribą pasieks  jau kitąmet.

V. Pranckietis apžvelgė energetinio saugumo stiprinimo klausimus, pabrėžė Astravo atominės elektrinės keliamą grėsmę ir bandymus ją mažinti.

Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius pakvietė gausiai susirinkusią auditoriją  Seimo pirmininkui užduoti rūpimus klausimus.

Gyventojus domino šalies aktualijos – valstybinių miškų valdymo reforma, emigracijos, nykstančių kaimų, išmokų ūkininkams, kiaulių marą platinančių šernų populiacijos reguliavimo problemos, Lietuvos pašto reforma, alkoholio prieinamumo mažinimas ir kt.

Atsakydamas į klausimą apie alkoholizmo pažabojimą, Seimo pirmininkas sakė, kad „didžiausia mūsų problema yra ne Rusija ir ne emigracija, bet bambaliai" ir pažymėjo,  kad dėl alkoholizmo kyla dauguma socialinių problemų, o „mūsų sistema dirba prasigėrusiai visuomenės daliai“.

V. Pranckietis kvietė gyventojus ir ateityje išsakyti rūpimus klausimus ir problemas.

„Gedimino 53 – šiuo adresu į Seimą rašykite laiškus. Daug laiškų, nes mums rūpi jūsų problemos ir esame pasiryžę jas spręsti“, – žadėjo Seimo pirmininkas.

Susitikime taip pat dalyvavo ir į gyventojų klausimus atsakė Seimo nariai Guoda Burokienė ir Petras Nevulis.   

 


Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-02-23 09:44:14
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal