Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Patyčių problema paminėta spalvingai

Kaip ir kasmet, kovo mėnesį, emocinės paramos tarnyba vaikams ir paaugliams „Vaikų linija“ kvietė prisijungti ir paminėti vis dar skaudžią mokyklose patyčių temą.

Panevėžio r. Raguvos gimnazijoje visą kovo mėnesį klasių valandėlių metu buvo kalbama apie patyčias mokykloje, aplinkoje ir kibernetinėje erdvėje. Mokiniai buvo skatinami suvokti ilgalaikį pavojų, kurį gali sukelti patyčios kitam asmeniui. Klasių mokiniai kviesti būti draugiški, rinkti patikimiausią ir draugiškiausią gimnazijos darbuotoją, draugiškus klasių mokinius.

Kovo 25–29 d. gimnazijoje vyko akcija „Spalvų savaitė“. Gimnazijos bendruomenė kviesta prisiminti, kad visi esame skirtingi, su savais trūkumais, netobulumais. Tuo pačiu mes galime būti vienodi, vieningi, tuomet skirtumų tarp mūsų nebėra ir priežasties patyčioms lyg ir nebelieka.

Džiugu, kad gimnazijos mokiniai ir mokytojai noriai dalyvavo akcijoje. Pirmadienį jie nedrąsiai dėvėjo ryškius raudonus drabužius. Antradienį, jau šiek tiek labiau pasitikėdami savimi, vilkėjo žalios spalvos apranga. Trečiadienį gimnazijoje vyravo balta spalva. Ketvirtadienį sutikome pasipuošę mėlynai, o penktadienį gimnazijos bendruomenė spindėjo geltonos spalvos ir atspalvio drabužiais. Mokinių klasės buvo stebimos, ir penktadienį išrinkti aktyviausiai akcijoje dalyvavę mokiniai. Jais tapo 3 klasės mokiniai su klasės vadove Angele Kiziene. Taip pat neliko nepastebėti ir aktyviau už mokinius akcijoje dalyvavę gimnazijos mokytojai.

Baigiantis savaitei, klasių draugiškiausi mokiniai, jų draugai buvo sukviesti į Teatro menę. Čia vaikai, kuriais klasės draugai pasitiki, gavo „Draugiškiausio mokinio“ ženklelius, atminimo dovanėles. Suskaičiavus mokinių balsavimo rezultatus, išrinktas draugiškiausias gimnazijos darbuotojas. Juo tapo gimnazijos vairavimo instruktorius Aleksandras Ševeliovas. Kartu su sveikatos priežiūros specialiste Simona Šuke ir socialine pedagoge Giedre Šuminskaite mokiniais pasvajojo, kaip būtų gera gyventi, jei niekas nesityčiotų, vieni kitus gerbtų ir kreiptųsi tik gražiais žodžiais.


 Gimnazijos socialinė pedagogė Giedrė Šuminskaitė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-04-03 13:12:41
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal