Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Dalyvauta šventėje „Krinčino verdenė 25“

 

 

 

Birželio 22 d. Krinčine, Eugenijaus ir Leonardo Matuzevičių memorialiniame muziejuje vyko 25-oji poezijos šventė „Krinčino verdenės“ skirta Vietovardžių metams. Į šventę buvo pakviesti aplinkinių rajonų literatai. Šventėje dalyvavo iš Biržų, Joniškio, Kelmės, Kupiškio, Pasvalio, Panevėžio rajonų. Savo eiles skaitė Vida Sereikienė iš Dembavos ir Ona Striškienė iš Paįstrio.

Renginį vedė Pasvalio literatų klubo „Užuovėja“ pirmininkė Regina Grubinskienė, talkininkavo E. ir L. Matuzevičių muziejaus vedėjas Albinas Mačiulis. Tradiciškai buvo uždegtas šventės aukuras. Tai buvo viena iš švenčių įtrauktų į Lietuvos muziejų kelio renginių sąrašą. Krinčino miestelyje, įsikūręs abipus Iešmens upelio. Jo pavadinimo kilmės versija siejama su versme, šaltiniu.

Krinčinietis, istorikas Algimantas Kaminskas-Krinčius, pasitelkdamas vaizdinę medžiagą, pasakojo apie rašytoją, poetą, vertėją Mykolą Karčiauską (1939-2018). Literatai skaitė po vieną poetų M. Karčiausko, E. ir L. Matuzevičių, B. Brazdžionio ir kt. poetų bei savo kūrybos eilėraštį. Joniškio literatų klubo „Audruvė“ pirmininkė Alina Jonaitienė bei Panevėžio r. literatų klubo „Polėkis“ narė Ona Striškienė šventės rengėjams padovanojo knygas. Visiems dalyviams buvo padovanotos tik ką išleistas informatyvus lankstinukas „Krinčino verdenėms“ - 25. Jį parengė Regina Grubinskienė, išleido Pasvalio krašto muziejus ir Sėlių kultūros ir socialinės paramos bendrija.

Aplankyta memorialinio muziejaus ekspozicija. Ilgai ir nuoširdžiai prie kavos puodelio ir gausaus vaišių stalo pabūta Matuzevičių sode.


 

Ona Striškienė, Panevėžio r. klubo „Polėkis“ narė

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-06-26 10:13:13
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal