Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Jaunųjų tyrėjų žvilgsniai į supantį pasaulį

                 

Dembavos progimnazijos mokiniams patinka gamtotyrinė veikla. Nors tiriamieji darbai atliekami per atostogas ir po pamokų, mokiniai noriai jų imasi. O pačių geriausių darbų autoriai vyksta į Vilnių, šalies jaunųjų tyrėjų konkursą „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“. Šiais metais konkursas vyko kovo 16 d., pristatyti 64 darbai.

Darbštus ir smalsus trečiokas Vainius Leliukas padeda tėveliams darbuotis šeimos bityne. Į konkursą nusivežė senovinių ir dabartinių bitininkystės reikmenų, medaus, jo pagrindu pagaminto imuninę sistemą stiprinančio mišinio „Vitaminų bomba“. Jaunasis bitininkystės žinovas savo gebėjimu praktiškai demonstruoti priemonių panaudojimą, atsakinėti į su bičių priežiūra susijusius klausimus sužavėjo komisiją bei dalyvius ir tapo konkurso laureatu.

Ketvirtokas Emilijus Trinkūnas prieš atlikdamas darbą apsilankė žymaus vaismedžių tyrinėtojo Adomo Hrebnickio muziejuje. Įkvėptas mokslininko darbų, ieškojo būdų, kaip ilgiau išsaugoti ekologiškus senelio sodo obuolius. Septintokės Beatričė Vanagaitė ir Jovilė Vizbaraitė ištyrė mokinių mėgstamiausių pieno produktų sudėtį, stebėjo ir lygino pienarūgščius mikrooorganizmus. Mergaitės pačių atliktų tyrimų duomenimis gali patvirtinti, jog visi jų tirti „Panevėžio pieno“ produktai yra ne tik skanūs, bet ir sveiki. Gabrielė Abukavičiūtė ir Diana Litvinaitė, pasitelkusios šiuolaikines technologijas, analizavo išmaniųjų telefonų svarbą mokinių gyvenime.

minėtus darbus jaunieji tyrėjai apdovanoti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro diplomais ir dovanėlėmis. Konkurse įgyta patirtis paskatino mokinius toliau žvelgti į pasaulį tyrėjų žvilgsniu, o mokytojas – nepritrūkti energijos laisvalaikiu vadovauti mokinių tiriamiesiems darbams.


 Mokytoja metodininkė M. Trinkūnienė, mokytoja A. Klebonaitė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-03-26 14:32:55
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal