Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Akcija „Paukščiai grįžta namo“

 

Kiekvieną pavasarį Panevėžio rajone gausu renginių, skirtų priminti žmogaus ryšį su atbundančia gamta. Junginių Tautų Generalinės Asamblėjos nutarimu nuo 1971 metų kasmet kovo 20-ąją pažymima Žemės diena, o kovo 21-ąją – Pasaulinė miškų diena. Simboliška, kad šios datos minimos pavasario lygiadienio ir astronominio pavasario pradžios metu.

Inkilų kėlimas Lietuvoje nėra naujiena – daugiau nei prieš 90 metų inkilų kėlimo sąjūdį paukščių sugrįžimui pradėjo Lietuvos gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas.

Kovo 21 dieną Panevėžio r. Miežiškių pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio (JMB) „Eiguliukai“ ir Paliūniškio pagrindinės mokyklos JMB „Gamtos bičiuliai“ nariai dalyvavo visuotinėje paukščių sutikimo akcijoje „Paukščiai grįžta namo“.

Mokinius pasitiko VĮ Valstybinių miškų urėdijos Panevėžio regioninio padalinio Pyvesos girininkijos girininkas Valentinas Sarapas. Miškininkas pasveikino susirinkusiuosius ir pamokė, kaip reikia teisingai iškelti inkilus. Jie turi būti keliami maždaug 4 metrų aukštyje, atsižvelgiant į paukščių rūšį, o inkilo landa turi būti atsukta pietų ar pietryčių kryptimi, kad jaunikliams būtų šilčiau. Labai svarbu laikytis atstumo tarp kabinamų inkilų, ne mažiau kaip 20 metrų, – „kad lesalo užtektų, kad paukščiai nesipeštų ir turėtų savo teritoriją“.

Inkilų kabinimas – viena iš maloniausių išvykų jauniesiems miško bičiuliams. Jų akcijos metu įkelta 40. Smagiausia kelti savo pagamintus inkilus.

Padovanojus namus giesmininkams, malonumai nesibaigė. JMB nariai vaišinosi arbata, buvo apdovanoti padalinio vadovo padėkos raštu, bendravo.

 

 


JMB vadovė Vaida Sarapienė
 
 

 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-03-22 13:35:49
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal