Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Žolės degintojus tramdys baudomis

 

Pavasaris dar neskuba džiuginti šiluma, o pernykštės žolės degintojai laukuose jau darbuojasi iš peties. Dėl tokių pažeidėjų kaltės šiemet  jau kilo per 260 gaisrų – praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

Naujausia nelaimė įvyko vakar Vilniaus rajone. Pirminiais duomenimis, dėl padegtos žolės kilęs gaisras sunaikino keliems savininkams priklausantį medinį gyvenamąjį namą, garažą, ūkinį pastatą, du automobilius, dar vieną apgadino. Išdegė apie 50 arų žolės.

Ugniagesiai primena, kad už žolės deginimą gresia administracinė atsakomybė. Už ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų  žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimą gali būti skiriama nuo 50 iki 300 eurų bauda, o įmonių vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.

Dar didesnės baudos gresia už durpynų ir durpingų pievų deginimą. Pažeidėjams taip pat gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri kartais siekia ne vieną šimtą eurų.

Baudas užtraukia ir abejingumas.

„Pastebėjus savo žemėje gaisrą ir nesiimant priešgaisrinės apsaugos priemonių – nepranešant ugniagesiams ar nebandant užgesinti patiems, žemės savininkai gali būti nubausti nuo 50 iki 300 eurų bauda“, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausiasis specialistas Aurimas Gudžiauskas. 

 

 


 

Parengta pagal Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informaciją

Aurelijaus Lipinsko nuotr.


 
  
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-03-21 16:48:02
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal