Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Mykolinės Ramygaloje

 

Rugsėjo 29-oji – Mykolinės lietuviams nuo seno buvusi didelė ir svarbi rudens šventė. Kai kas ją dar prisimena „Dagos“ vardu. Daga – tai branda, derlius ir sudygę žiemkenčiai. Iki dagos stengtasi nukasti bulves ir susieiti patalkiams: pasibūti, pasivaišinti, padainuoti, pašokti.

Šią seną tradiciją ramygaliečiai puoselėja iki šiol. Tam pamatą kloja Ramygalos bažnyčioje švenčiami Švento Mykolo atlaidai, iškilmingai pasibaigiantys sakralinės muzikos koncertu. Šįsyk galingai skambėjo Vilniaus choro „Džiazo mišios“, dirigentas Giedrius Pavilionis. Dėl vis prapliumpančio lietaus veiksmas persikėlė į kultūros centrą ir jo prieigas, kur apetitą žadino čia kepamų bulvinių blynų kvapas, kur gerą ūpą kėlė smagi liaudiška muzika, atliekama Ramygalos kultūros centro kapelos „Ramgala“, vad. Virginijus Kazlauskas. Bulvių atkeliavimo į mūsų kraštą istoriją šokiais perteikė kolektyvas „Smilga“, atvykęs iš Pasvalio kultūros centro Joniškėlio skyriaus, vad. Lina Bžėskienė. Lopšelio-darželio „Gandriukas“ atstovai, papuošti įspūdingais gamtos gėrybių kostiumais, teatralizuotai pristatė naujausią rudens apdarų kolekciją, o kultūros centro Menų terapijos būrelis kartu su vadove Stanislava Šlevaite demonstravo pačių sukurtus aksesuarus: rankines ir skrybėlaites. Neatsiliko ir suaugusieji – AJC darbuotojos pristatė  Ernestos Liužinienės meniškai veltas rankines. Kad nuotaikingo judesio šventėje netrūktų, į šokių sūkurį visus įsisukti kvietė mokytojos Renatos Rakašienės vadovaujami Ramygalos gimnazijos šokėjai.

Žaismingai buvo nusiteikę ir politikai, kuriems buvo pasiūlyta priimti naują įstatymų paketą „Solanum tuberosum“ (lot. valgomoji bulvė). Priėmę jie susirungė bulvių krepšiasvydžio rungtyje, o jėgoms atstatyti buvo pakviesti į bulvinių blynų karštavonės startą. Blynus kultūros centro kieme kepė didžiulė komanda, vadovaujama bendruomenės pirmininkės Rasos Marozienės. Šventėje netrūko įvairių atrakcijų, kurių dalyviai apdovanoti rėmėjo – Panevėžio r. policijos komisariato įsteigtomis dovanomis.  „Mus gina, saugo ir remia Lietuvos policija!“ –  šūkiu rėmėjus pristatė kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė.

Tądien Ramygala buvo išpuošta spalvingomis rudens gėrybių kompozicijomis: bažnyčios šventoriuje jas parengė gimnazijos mokytojų, mokinių ir jų tėvelių komandos; kultūros centro ir jo prieigų dekoravimu pasirūpino floristė Aistė Jagminienė bei ūkininkai Salvina ir  Alvydas  Kievinai. Mykolinės kvepėjo ne tik bulvių blynais, bet ir bendryste, mat prie jų organizavimo prisidėjo visos Ramygaloje esančios institucijos: Ramygalos kultūros centras, parapija, gimnazija, lopšelis-darželis, seniūnija, bendruomenė. Širdingai dėkojame visiems rėmėjams, savanoriams bei partneriams už kartu sukurtą įspūdingą Mykolinių šventę.


 Meno vadovė Audronė Palionienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-10-03 11:03:54
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal