Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Tęsėme tradiciją rašyti Nacionalinį diktantą

Naujamiesčio gimnazijos bendruomenė kartu su visais lietuvių kalbos mylėtojais vasario 28 d. tęsė tradiciją rašyti Nacionalinį diktantą. Lietuvoje šis renginys vyko tryliktą kartą, o mūsų gimnazijoje – jau ketvirtąjį, ir buvo skirtas Lietuvių kalbos dienoms.

„Lietuvių kalba unikali, tebūnie ji neišsenkanti mūsų stiprybės ir pasididžiavimo šaltinis“, – teigė konkurso sumanytojai. Jame buvo varžomasi dėl raštingiausio mokinio ir suaugusiojo rinkimų. Mūsų gimnazijoje rašyti diktantą susibūrė 50 dalyvių: 42 mokiniai ir 8 suaugusieji. Kaip ir kiekvienais metais, sulaukėme Trečiojo amžiaus universiteto dalyvių naujamiestiečių. Tai senjorės Vida Krauleidienė, Regina Marijona Krikščiūnienė, kartu rašė mokytojai ir kiti bendruomenės nariai.

Nacionaliniam diktantui  buvo specialiai sukurtas tekstas – Birutės Jonuškaitės „Milinė“. Tai pasakojimas apie Angelą, sklandžiusį virš žemės, virš bundančio Vilniaus miesto daugiau kaip prieš šimtą metų ir ieškojusį vietos gimti talentingam architektui Antanui Vivulskiui, savanoriui, kurio idėjoms nebuvo lemta išsipildyti: „Stojęs savanoriu ginti šio miesto, atidavė savo milinę kitam stirstančiam sargybiniui, o pats persišaldė ir mirė nuo ūmaus plaučių uždegimo“. Skaitė tekstą žurnalistas ir laidų vedėjas Marijus Žiedas, tad visiems rašiusiems teko klausytis taisyklingos ir turtingos lietuvių bendrinės kalbos.


 Lietuvių kalbos mokytoja Danutė Čiapienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-03-17 10:27:08
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal