Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Paskutinio skambučio linkėjimai... iš portretų

 

Penktadienį (gegužės 22 d.) nuvilnijusi Paskutinio skambučio šventė dalyje šalies mokyklų vyko neįprastai. Dėl besitęsiančio karantino švietimo įstaigų bendruomenės ieškojo netradicinių ir priimtiniausių būdų, kaip šia proga pagerbti  dvyliktokus. Nestokojo išradingumo ir Naujamiesčio gimnazijos  bendruomenė. 9 valandą ryto prie mokyklos automobiliais, dengtais apsaugos kaukėmis, suvažiavo abiturientai. Atvykę žengė raudonu kilimu, o juos su nuoširdžiausiais linkėjimais pasitiko mokiniai, žvelgiantys... iš portretų. Prie laiptų skambučiu paskambino ir sveikinimo žodį tarė pati gimnazijos direktorė Daiva Dirsienė.  Po to abiturientų laukė linkėjimų medis, nuo kurio kiekvienas dvyliktokas  gavo pirmosios mokytojos Rimos Sankaitienės dovanas ir visų gimnazijos mokytojų parašytus sveikinimo žodžius, linkėjimus. Parašę savo mintis į gimnazijos  metraštį, abiturientai su klasės vadove Asta Auksutiene paskutinei pamokai sugužėjo į lauko klasę.

 Po pirmosios dalies lauke šventė persikėlė į virtualią erdvę, kurioje dalyvavo visi gimnazijos mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai, kiti darbuotojai. „Suvokime gyvenimą kaip pareigą“, – šiais Justino Marcinkevičiaus žodžiais antrąją šventės dalį pradėjo gimnazijos direktorė. Ji pažymėjo, kad ypač pareigos svarba atsiskleidžia krizių metu, ir klausė dvyliktokų, ar visada buvo sąmoningi ir atliko savo pareigą, ar prisiėmė atsakomybę, ar išliko švarūs prieš savo sąžinę? Po retorinio klausimo pakvietė pirmąją mokytoją R. Sankaitienę pasidalyti prisiminimais, kokie jie buvo dar tada, kai tik peržengė mokyklos slenkstį. Mokytoja prisiminė kartu praleistas šventes, keliones, pamokas ir  kiekvieną apdalijo šiltu žodžiu. Po pradinės mokyklos prisiminimų klasės vadovė Asta Auksutienė parodė daug nuotraukose užfiksuotų akimirkų nuo 5 iki 12 klasės. Taip pat abiturientus pasveikino Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis, direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir fizinio ugdymo mokytoja Vera Mitunevičienė. Ji prisiminė sporto varžybas, laimėjimus, visą kartu prasmingai  ir linksmai praleistą laiką. Skautų vadovė Rita Liaugaudienė dėkojo dvyliktokams skautams ir ypač Gintarei Lelevičiūtei, kuri visus 12 metų buvo ištikima šiai organizacijai. Sėkmės egzaminuose ir pasirinkimuose linkėjo mokinių parlamento nariai Danas Zavieža ir Emilija  Čerškutė. Padėkos žodžius tarė mokinių tėveliai, dėkojo ir palikimą –  testamentą perskaitė dvyliktokai. Muzikos mokytoja Sigita Duoblė kartu su dešimtokėmis Orinta ir Simona bei žemesnių klasių mokiniais sukūrė ir padovanojo videoklipą pagal pop grupės „The Roop“ atliekamą dainą „On Fire“.

Paskutinę pamoką, skirtą abiturientams, gimnazijos direktorė baigė šiais Just. Marcinkevičiaus žodžiais: „Aš tvirtinu, kad tikras, vertas žmogaus malonumas yra suprasta ir sąmoningai atlikta pareiga“, – ir kvietė šiuos žodžius priimti kaip palinkėjimą. 


 Naujamiesčio gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Sigitas Žaluda
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-06-11 08:46:15
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal