Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Menas reikalingas visiems

 

Sausio 11 dieną gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“ organizavo kultūrinę pažintinę išvyką į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą.

Pusšimtis besišnekučiuojančių žmonių, pasižvalgę po vakarėjantį Vilnių, suko link šviečiančių rūmų – didžiausios meninės institucijos Lietuvoje, reprezentuojančios operos ir baleto meną. Kadangi atvyko truputį anksčiau, šventiškai nusiteikę upytiečiai ir jų draugai mėgavosi iškilminga ir jaukia aplinka, grožėjosi didžiulę erdvę užpildančiais šviestuvais. Patogiai įsitaisę didžiojoje salėje, regėjusioje daugybę žymių menininkų, laukė solistų, choro ir orkestro pasirodymo. Jau pirmaisiais muzikos garsais užbūrusi publiką, scenoje karaliavo viena iš dažniausiai atliekamų operų pasaulyje Giuseppe Verdi „Traviata“ (iš it. k. „Puolusi moteris“), Lietuvos operos ir baleto teatro pasirinkta savo pirmajai premjerai dar 1920 m. Kaune. Pasinėrę į muzikos garsus, kartu su dainininkais mintyse niūniuodami populiarias arijas, žiūrovai išgyveno meilės, pasiaukojimo, gyvenimo trapumo jausmą. Scenos meistrai sukūrė šventę ir pavergė publiką muzika, veiksmu ir žodžiu, įtraukė į aistromis verdantį gyvenimą iki paskutinio Violetos atodūsio.

Opera, atlaikiusi šimtmečių išbandymus, nepaliko abejingų ir šį kartą – žmonės džiaugėsi gražia muzika, aptarinėjo šiuolaikiškas dekoracijas, ryškiaspalvius kostiumus ir sakė – „gražu“. „Traviata“ kviečia mąstyti, mylėti ir pajusti, kad gyvenimas irgi yra menas, tik reikia mokėti juo džiaugtis.


 Gyventojų bendruomenės „Upytės žemė“ narė Jurgita Zalatorienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-01-22 14:27:05
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal