Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Geroji patirtis – vienoje valtyje

Mokytojos Rasa Stakienė ir Rita Storastienė Europass Mokytojų Akademijos vasaros kursų „Gerosios patirties sklaida: strategijos ir įgūdžiai mokytojams“ metu Florencijoje (Italija) mokėsi ir dalijosi patirtimi su mokytojais iš Airijos, Vengrijos, Ispanijos, Lenkijos ir Jordanijos.

Ką reiškia mokytis daugiakultūrėse grupėse?

Paaiškinti galima būtų metafora. Tai lyg skirtingų kultūrų žmonių plaukimas vienoje valtyje, kurioje neišvengiamai susikuria nepakartojamas mikroklimatas. Tuomet išryškėja ne tik kultūriniai panašumai, bet pastebimi ir egzistuojantys tarpusavio skirtumai. Tokiose mišriose grupėse natūraliai atsirandantys prieštaravimai tampa reikšminga mokymosi patirtimi.

Stebino dėstytojos Suzanos Galjano (Susan Gagliano) profesionalumas veikti mokymosi procesą, skiriant visą dėmesį kiekvienam besimokančiajam. Jos metodika padeda visiems, „sėdintiesiems valtyje“, nejučia, nevalingai persijungti iš įprasto mokymosi į mokymąsi iš kito. Ir –  visiškai nepaisant kultūrinių skirtumų!

Šie kursai buvo skirti mokytojams, kurie nori kurti klasėje dinamišką ir kūrybišką aplinką, skatina mokinius išeiti iš komforto zonos, t. y., ne „atsipūsti“, o mokytis sutelkti visus savo gebėjimus, nebijoti bendrauti ir reikšti savo nuomonę.

Kritiškas mąstymas ir kūrybingumas – būtinos sąlygos, siekiant sukurti tokią atmosferą pamokose, kuriose mokiniai nebijotų savo klaidų, bet iš jų mokytųsi, o mokytojas „neperdegtų“, kitaip tariant, – išliktų proceso generatoriumi.

Kursai vyko pagal Velžio gimnazijoje vykdomą „Erasmus+“ KA1 projektą „Transformaciniai lyderiai – pokyčių iniciatoriai” Nr. 2018-1-LT01-KA101-046722.

Projektą finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.


 Rasa Stakienė
 Rita Storastienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-09-13 15:34:24
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal