Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Iš Piniavos kultūrinės veiklos. Apie vokalinį moterų ansamblį „Svaja“

 

2020-ieji metai yra Paįstrio kultūros centro Piniavos moterų vokalinio ansamblio „Svaja“ kūrybinės veiklos dvidešimtieji  metai. Kokie jie buvo?

Šauniai palydėjome senuosius metus. Susitikimas vyko pas ansamblio dalyvę Kristiną Žarnauskienę. Čia mūsų laukė ne tik puiki vakarienė, bet ir šiltas, smagus, nuoširdus bendravimas, dalijomės įsimintinomis koncertų, išvykų, konkursų akimirkomis ir nuotykiais, džiaugėmės Linos Šablinkienės paruoštais sveikinimais kiekvienai dalyvei.

Ir štai pasaulį apgaubė niūrūs debesys, prasidėjo pasaulinė viruso COVID-19 pandemija. Gyvenimas kardinaliai pasikeitė, įprastas darbas tapo neįmanomas, gyvi susitikimai nutrūko. Šiuo sunkiu laikotarpiu buvo ieškoma naujų darbo formų, naujų programų, vyko nuotolinio darbo mokymai ir seminarai. Buvo mokomasi dirbti su programomis Zoom, YouTube, Messenger. Tačiau Paįstrio direktorės kvietimą dalyvauti renginyje „Ačiū, Lietuva“ balandžio 1 d. ansamblis sutiko su džiaugsmu. Nebuvo net abejonių dėl dalyvavimo – narės nepabūgo šio baisaus viruso, mielai sutiko atlikti muzikinius kūrinius renginyje, ten nuvykome vienu automobiliu.

Šiuo laikotarpiu ansamblis koncertavo Piniavoje pasitinkant vasaros saulėgrįžą (2020-06-18), Lietuvos valstybės Mindaugo karūnavimo dieną (2020-07-06), taip pat Sujetuose Oninių šventėje (2020-07-27), bei Bernatoniuose sūrių šventėje(2020-09-12).

Ir, mano nuostabai, iš karto po pandemijos į repeticiją ansamblio narės susirinko visos. Šios repeticijos atkartoti neįmanoma, čia vyravo ypatinga atmosfera – jos muzikavo ir džiaugėsi kiekviena akimirka. Tai buvo nuostabus jausmas – suvokimas, kad žmonės pasiilgsta meno, pasiilgsta bendravimo, kad žmonėms reikia muzikos.

Kaip kolektyvo vadovę mane džiugina ansamblio atlikėjų lankomumas, jų punktualumas, atsakingumas, noras tobulėti, siekti geresnių rezultatų. Smagu ir tai, jog po išvykos, koncertų ar konkursų vyksta diskusijos, aptariame rezultatus, kiekviena ansamblio dalyvė išsako savo norus ir lūkesčius. Nuostabu, kad keičiasi moterų samprata apie kūrinių atlikimą, kad gilinamasi į muzikos subtilybes.

Mane stebina ir be galo džiugina jaunos dalyvės Rimos Bliumienės dalyvavimas repeticijose kartu su maža savo dukryte: ji randa laiko dalyvauti repeticijose ir net perklausose, ir tai tikrai nuostabu. Juokaujame, jog auginame solistę!

Džiaugiuosi visomis ansamblio dainininkėmis, kurios turėdamos įvairių pareigų, darbų, rūpesčių sugeba skirti laiko muzikavimui.

Būkite ir likite visada tokios – muzika išgelbės pasaulį!


 Paįstrio kultūros centro Piniavos moterų vokalinio ansamblio vadovė Silvija Tamoliūnienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-11-30 13:22:09
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal