Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Saugiai elgtis internetinėje erdvėje mokėsi ir vaikai, ir senjorai

 

Panevėžio rajono savivaldybės bibliotekos aktyviai įsitraukė į jau 16 kartą daugelyje pasaulio šalių vykstančius Saugesnio interneto savaitės renginius. Akcijos tikslas – skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

„Kurkime geresnį internetą kartu“ – tokiu šūkiu rajono bibliotekose vykusiose veiklose ir renginiuose dalyvavo per 200 vaikų, apie 100 paauglių, nemažai suaugusių lankytojų.

Dalyviai supažindinti su saugumo internete svarba, mokyti saugiai elgtis internetinėje erdvėje, skatinti atkreipti dėmesį į interneto turinį, atsakingai, kritiškai ir kūrybingai naudoti šiuolaikines technologijas.

Vaikai supažindinti su Lietuvos vaikų garbingo elgesio internete kodeksu, jie noriai dalyvavo diskusijose, žaidimuose, viktorinose.

Daug veiklų savaitės metu vyko Upytės bibliotekoje. Mokiniai diskutavo interneto patyčių, asmens duomenų saugumo, asmens privatumo ir kt. aktualiomis temomis. Demonstruota vaizdinė medžiaga „Pagauk virusą“, „Kelionė internete“, atliktas testas „Ar esi saugus internete?“, dalyvauta viktorinose.

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje renginiai vyko su svečiais – pradinių klasių mokiniais iš Panevėžio Beržų progimnazijos.

Vaikai aktyviai diskutavo apie tai, kas yra internetas, kokios neribotos jo galimybės ir kaip jomis naudotis saugiai. Bibliotekos darbuotojos pamokė susikurti saugų slaptažodį, patarė, kaip elgtis susidūrus su kenkėjiškomis programomis ir negatyviomis žinutėmis socialiniuose tinkluose.

Geresnio interneto bei skaitmeninių technologijų vartojimo žinias mokiniai įtvirtino azartiškai įsitraukę į interaktyvius žaidimus „Aštuonkojo spąstai“ bei „Knygų lobio paieškos“.

Jotainių bibliotekoje senjorai supažindinti su elektroninių vaistinių nauda, Viešojoje bibliotekoje suaugusiesiems vyko kompiuterinio raštingumo mokymai.

Ir jauni, ir garbingo amžiaus akcijos dalyviai įtvirtino suvokimą, kad norint virtualiame pasaulyje išvengti nemalonių patyrimų ir problemų, būtinas kiekvieno indėlis į geresnio ir saugesnio interneto kūrimą.


 


 Savivaldybės informacija
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-02-22 10:57:01
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal