Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Projektas „Mokausi plaukti-3“

Nuo gegužės iki gruodžio mėnesio Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijoje ir  Žibartonių pagrindinėje mokykloje buvo vykdomas vaikų ir jaunimo sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo projektas  „Mokausi plaukti-3“. Projektas tęstinis,  orientuotas į plaukimo įgūdžių stiprinimą ir taisyklingos laikysenos formavimą.

Vaikai neretai vandenyje elgiasi nerūpestingai, nežino elgesio taisyklių prie vandens, vandenyje, nesugeba įvertinti pavojaus, nemoka plaukti. Jau ankstyvoje vaikystėje pradėjus diegti atsargaus ir atsakingo elgesio vandenyje svarbą ir išmokti plaukti, ateityje galima išvengti daugybės skaudžių netekčių. Be to, per mažo fizinio aktyvumo mokinių laikysena prastėja. Vaikai mažai juda, didelė dalis sėdi prie kompiuterių, dėl to nukenčia jų laikysena, dėl to atsiranda įvairių sveikatos sutrikimų (stuburo, vidaus organų ir t. t.). Plaukimas vienas iš būdų stiprinti stuburo raumenis ir koreguoti laikyseną.

Projekto tikslas padėti vaikams lavinti ir formuoti laikyseną, suteikti galimybę išmokti plaukti ir saugiai  elgtis vandenyje ir prie atvirų vandens telkinių.

Projekte dalyvavo 1–4 klasių mokiniai. Gegužės–rugsėjo mėnesiais Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos baseino profesionalūs treneriai antrų klasių mokinius mokė plaukti, kontroliuoti ir stiprinti savo laikyseną, teisingai kvėpuoti. Sveikatos speciaistė mokinius supažindino su saugaus elgesio taisyklėmis prie atvirų vandens telkinių ir vandenyje, pirmos pagalbos principais skendimo metu. Lapkričio mėnesį visos pradinės klasės dalyvavo mankštos užsiėmimuose „Mankšta taisyklingai laikysenai koreguoti“. Išmoktus pratimus toliau mokiniai naudos kūno kultūros pamokose ir stiprins nugaros raumenis. Lapkričio–gruodžio mėnesiais pamokų metu mokiniai  su „Voriukais“ patys koregavo savo laikyseną ir mokėsi suole sėdėti tiesiai.

Kaip rodo patirtis, sveikatingumo ugdymas yra efektyviausias mokykloje, nes pasiekia žmogų imliausiu jo gyvenimo periodu – vaikystėje ir paauglystėje. Projektas pagal galimybes planuojamas tęsti ir kitais metais, nes kuo daugiau vaikų mokės plaukti, tuo mažiau bus skaudžių netekčių.


 VSPS Aušra Džiugelytė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-12-11 15:56:20
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal