Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Berčiūnų kaimo bendruomenė nuolat rūpinasi kaimo aplinka

 

Berčiūnų kaimo bendruomenė įgyvendino Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos 2019 m. birželio 5 d. sprendimu Nr. 3D-342 „Dėl projektų, kuriems skiriama valstybės parama pagal 2019 metų žemės ūkio ir kaimo plėtros skatinimo programos priemonę „Parama kaimo bendruomenėms“ sąrašo patvirtinimo“ Žemės ūkio ministerijos finansuojamą projektą „Graži, tvarkinga aplinka – kaimo veidrodis“. Projekto veiklos sritis – kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams.

Projekto įgyvendinimui Žemės ūkio ministerija skyrė valstybės paramą 5 000 eurų, Panevėžio rajono savivaldybė – 944 eurus.

Projekto tikslas – nuolat prižiūrėti ir puošti kaimo aplinką, pažinti šio kaimo istoriją, sudaryti sąlygas kaimo gyventojams gyventi gražioje, tvarkingoje ir švarioje aplinkoje, gerinti gyvenamosios aplinkos kokybę. Projekto vykdymo metu įrengtas skveras Sanžilės g., Berčiūnų k. Įsigyti daugiamečiai sodiniai, kuriais apželdinta skvero teritorija. Pagaminta kareliško granitinio juodo akmens atminimo lenta su užrašu ir metalinė saulutė, kurie pritvirtinti prie lauko akmens, esančio skvere, Berčiūnų kaimo tremtiniams atminti. Aplink akmenį įrengtas lašo formos takelis iš akmens plytelių ir granitinės skaldos. Šis takelis simbolizuoja žmogaus ašarą. Tokiu būdu priminta kaimo jaunimui ir kitiems gyventojams, kaip svarbu žinoti savo kaimo praeitį apie šeimų tremtį į Sibirą, ir įamžintas tremtinių šviesus atminimas.

Projektu siekėme, kad būtų tvarkoma ir nuolat prižiūrima viešųjų erdvių aplinka, esanti kaimo teritorijoje, kad kiekvienas kaimo gyventojas būtų aktyvus savo aplinkos tvarkymo dalyvis, galėtų džiaugtis ir didžiuotis tvarkingu ir žydinčiu kaimu. Juk gera gyventi ten, kur gėlynai puošia ne tik gyventojų kiemus, bet ir viešųjų erdvių teritorijas. Todėl projekto lėšomis įsigyta vejapjovė ir krūmapjovė, betoniniai lauko vazonai viešųjų erdvių priežiūrai ir puošybai.

Tik visų kaimo gyventojų pastangomis papuošime savo kaimą ir jame bus gera gyventi.


 Berčiūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Jolita Verikienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-10-14 13:05:16
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal