Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Sekminių šventinį pasibuvimą kartu smilgiečiai pratęsė išvykoje po Biržų kraštą

 

Vos prieš savaitę bendruomenės „Bitė“ nariai gausiai dalyvavo Kraštiečių Sekminių šventėje, prie kurios pasirengimo prisidėjo bene kiekvienas – kas savo darbu talkų metu, gražinant miestelį, puošiant jį šventei, kas rodydamas asmeninę gerų darbų iniciatyvą, kas geranoriška pagalba, organizuojant parodas miestelyje, etnografinėje sodyboje, gimnazijoje, net bažnyčioje, o ir asmeninėmis lėšomis prisidėjo, kiek kas galėjo. Jų rinkimu, pačios šventės organizaciniais reikalais kartu su kultūros centro darbuotojais, seniūnija rūpinosi ir bendruomenės valdybos aktyvas, o jos pirmininkė Asta Kačarauskienė, kaip ta bitė motinėlė, nepailsdama kvietė, būrė, vedė mus visus.

Kraštiečių šventė atgaivinta. Ji pavyko. Šventės dalyvių apklausa parodė, kad šitokia šventė Smilgiams tikrai reikalinga.

O jau kitą savaitgalį, dar tebeskambant Smilgių Kraštiečių Sekminių šventės aidams, nemažas būrys BC „Bitė“ narių vėl susispietė. Šį kartą kartu pakeliauti, pasigrožėti vasariška gamta, leidosi išvykon į daugeliui dar nelankytą šiaurės Lietuvos kampelį – Sodeliškių dvarą, aplankant ir kitas Biržų krašto įdomybes.

Smegduobė „Karvės ola“, vienas iš įspūdingiausių gamtos paminklų, pasitiko mus netikėtai gaivia žaluma ir smagiu miško paukščių klegesiu. Apžiūrėję įgriuvą, padiskutavę ir įsiamžinę prie „Karvutės“, pasukom link Kirkilų kraštovaizdžio draustinio karstinių ežerėlių, prie kurių pastatytas ir įspūdingas apžvalgos bokštas. Užkopus į jo viršų, atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas. Iki valiai pasigrožėję vaizdais iš beveik 32 m aukčio, dar pasivaikščiojom linguojančiais tilteliais per pačius ežerėlius, nuo kurių jau galima žavėtis žmogaus kūrinio – apžvalgos bokšto – „įauginimu“ unikaliame gamtos peizaže.

Sodeliškių dvaro sodyboje mūsų jau laukė gidė. Sunku įsivaizduoti, kad šis dvaras, ši puiki kaimo turizmo sodyba su konferencijų sale, viešbučiu, SPA paslaugomis, muziejais sumanių Lietuvos ūkininkų – Daliaus ir Neringos Linkevičių – pradėta kurti 2011 m. plynoje vietoje. Vos ne pusdienis šioje sodyboje su savo rankų paglostytos duonelės kepimu, kalvio alaus, dvaro firminių elnienos produktų degustacija ir pietumis, su maudynėmis tvenkinyje, ekskursija po pribloškiantį eksponatų gausa technikos muziejų, veikiantį malūną, pažintis su sodybos gyvūnija prabėgo nepastebimai. Išvykome maloniai nustebinti Lietuvos žmonių verslumu, jų noru kurti grožį ir juo dalytis.

Atsisveikinant Sodeliškio gidė paaiškino, kad pas juos galima atvykti bet kada individualiai, su šeimomis ir laisvai papramogauti, tiesiog pailsėti jų teritorijoje, lankyti muziejus, kitus objektus nuo ryto iki vėlyvo vakaro tik už poros eurų įėjimo mokestį.

Pakeliui namo dar vienas atradimas – lietuviškas levandų ūkis netoli Vabalninko. Visi buvome sužavėti išvydę žydinčių levandų plotelius ir pasijutome beveik Provanse, iš kur šią idėją ir parsivežė ūkio įkūrėja Giedrė Jankūnienė. Ūkio įkūrėjos mama ponia Otilija noriai rodė augalų ūkį, pasakojo apie levandų auginimą. Žinoma, daugelis mūsų susidomėjome ir produkcija iš levandų, kiti – ir jos gamyba.

Namo vykome pakilios nuotaikos, pilni įspūdžių, netikėtų atradimų, kurdami planus, kaip pasidalysim jais su savo artimaisiais, draugais ir atvyksim į šį kraštą dar ne kartą.

Smagu, kad mūsų bendruomenės nariai puikiai praleido savaitgalį, malonu, kad mokame džiaugtis, bendrauti, kad trokštame pažinti savo Lietuvą.

Visų vykusių į kelionę vardu dėkojame Seimo nariui Petrui Nevuliui už finansinę paramą bei jo padėjėjai Vaivai už pagalbą sprendžiant kelionės ūkines problemas, bendruomenės pirmininkei Astai Kačarauskienei dėkojame už puikią vadybą, optimizmą, vaišingumą. Ačiū tariame bendruomenės nariams: Ausmai, Danutei, Kristinai už nuoširdžią organizacinę pagalbą, Valdemarui dėkingi už saugų mūsų vežiojimą, paslaugumą, gerą nuotaiką.

Tikrai džiugu, kad ši mūsų smagi, turininga kelionė įvyko. Tad iki kitų pasibuvimų drauge.


 A. Vaičiūnienė (Bendruomenės centro „Bitė“ valdybos narė, atsakinga už pažintinių išvykų organizavimą)
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-07-31 10:37:26
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal