Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Vyks II respublikinis kompozitoriaus Juozo Gudavičiaus vardo muzikos konkursas

Jau antrus metus Paįstrio kultūros centras organizuoja kompozitoriaus, vargonininko, chorų ir orkestrų dirigento, pirmojo Lietuvos kariuomenės kapelmeisterio ir savanorio Juozo Gudavičiaus atminimui skiriamą muzikos konkursą „Kur giria žaliuoja“.

Tarp Lietuvai padovanotų iškilių muzikos kūrinių – vienas iš žinomiausių – ilgesingasis „Kur giria žaliuoja“, kuriuo ir pasirinkta pavadinti konkursą. Šis kūrinys gimė dar Juozo Gudavičiaus studijų metais, besiklausant jo draugo poeto Ksavero Sakalausko-Vanagėlio deklamavimo, o nūdienos Lietuvoje tapo neoficialiu Lietuvos chorų himnu, puošiančiu ne tik Dainų šventes. Šį kūrinį į savo repertuarus įtraukia ir žymūs užsienio šalių chorai.

Kompozitorius J. Gudavičius – iš Žemaitijos kilęs Lietuvos šviesuolis, studijavęs Lenkijoje kartu su M. K. Čiurlioniu, artimai bičiuliavęsis su kompozitoriumi J. Naujaliu, skulptoriumi J. Zikaru, kitais žinomais to meto žmonėmis. Aktyvus, jautrus ir mylimas pedagogas sugebėdavo aplink save suburti ir mokinių, ir karių savanorių orkestrus, bažnytinius ar pasaulietinius chorus, siekė, kad liturgija vyktų ne lenkų, o lietuvių kalba, sudarė ir išleido bažnytinį giesmyną, pagal kurį dirbo visi Lietuvos vargonininkai. Vasaros sezono pučiamųjų muzikos koncertai Palangoje – taip pat kompozitoriaus palikimas. Ir tai tik nedidelė dalis paminėtų darbų ir įvykių, kurie sukosi aplink šį žmogų. Už nuopelnus Lietuvai J. Gudavičius buvo apdovanotas Vyčio Kryžiaus, Vytauto Didžiojo ordinais. Net išėjus į atsargą, jo neapleido svajonė apie Lietuvos laisvę.

Atvykęs gyventi ir vargonuoti į Paįstrį, kompozitorius ir čia būrė žmones, tarnavo Lietuvai ir kaip karys, ir kaip muzikas, o po paskutinio atodūsio 1939-ųjų lapkritį, eidamas 66-uosius metus, atgulė amžino poilsio senosiose Panevėžio kapinėse.

2016 m. Paįstrio kultūros centras inicijavo pirmąjį Juozo Gudavičiaus vardo muzikos konkursą ir ėmė burti muzikos meno mylėtojus į kasmetį renginį, sukviečiantį Lietuvos chorus, pučiamųjų orkestrus, žymius solistus. Svarbus konkurso akcentas – dalyvių atliekama Juozo Gudavičiaus muzika. Renginį globoja kompozitoriaus dukra Regina Algė Gudavičiūtė.

Paįstrio kultūros centras maloniai kviečia besidominčiuosius tęsti tradiciją drauge.


Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2017-10-26 15:13:10
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal