Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Vykdome projektą „Pažink valstybę“

Panevėžio rajono Smilgių gimnazijos aštuntos klasės mokinių komanda įsijungė į projektą „Pažink valstybę“, kurį jau antrus metus vykdo Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras drauge su Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centru ir kitais partneriais. Projekto tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis Lietuvos viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias nacionalines ir regionines problemas, apsvarstyti jų sprendimo būdus.

Mūsų aštuntokams teko finansų sritis, todėl mokiniams kilo mintis pasidomėti gimnazijos finansine būkle. Spalio 24 dieną mokiniai susitiko su mokyklos vyr. buhaltere Janina Sebeckiene ir iš jos sužinojo, kaip paskirstomos lėšos atskiroms veiklos sritims ir kokių finansinių bėdų turi gimnazija. Tada mokiniai, dirbdami grupėmis, kėlė problemas ir pateikė pasiūlymus, kaip būtų galima taupyti mokyklos lėšas transporto išlaidoms (autobusų remontams išleidžiami dideli pinigai), iš kur gauti pinigų mokinių edukacinėms išvykoms ir jų programų įgyvendinimui, sporto aikštyno bėgimo takui atnaujinti ir t. t.

Lapkričio 5 dieną vykome į Panevėžio rajono savivaldybę, kur mokiniai susitiko su Finansų skyriaus vedėja Šarūne Karalevičiene. Ji labai įtaigiai ir suprantamai išdėstė rajono biudžeto sudarymo principus ir jo naudojimą, patarė, kokių reikia imtis veiksmų, norint padėti mokykloms finansiniais klausimais. Susitikime dalyvavo ir su mokiniais diskutavo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Diana Žukauskienė, Salvinija Motiejauskienė, Sigita Jasiūnienė ir Ilona Čingienė.

Mokiniai gavo daug informacijos juos dominančiais klausimais ir suprato, kokie iššūkiai jų laukia ateityje, norint išspręsti bent vieną finansinę problemą.


 Geografijos mokytoja metodininkė Vitalija Jodinskienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-11-07 11:53:50
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal