Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Išvyka į pajūrį – ant aukščiausios nuotykių pakopos

 

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla vykdo vaikų socializacijos projektą „Būsiu tavo draugas 2018”, gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“ – vaikų vasaros poilsio užimtumo ir poilsio projektą „Būkime kartu 2018“. Projektus finansuoja Panevėžio rajono savivaldybės administracja.

Liepos 24 dieną grupė įspūdžių ištroškusių vaikų išsirengė į kelionę Baltijos pajūrin. Bendruomenė dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuotame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2018“, todėl prieš išvykstant ypač buvo akcentuojamas saugumas kelyje. Pasikartoję Kelių eismo taisykles ir prisiminę pėsčiųjų pareigas, sužinoję ką turės saugoti visos kelionės metu „Angelo sargo“ žaidime, keliaujantieji pasiskirstė į komandas.

Užsisegę „jaunesniųjų eilinių, eilinių, vyresniųjų eilinių“ spalvotus žymeklius, pasipuošę kareivišku akcentu keliautojai Šiauliuose susitiko su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Ginkluotės ir technikos depo kariais, kurie parodė orlaivius, gelbėjimo priemones, oro erdvės stebėjimo ir apžvalgos radarus, papasakojo apie savo darbą.

Atvykę į Kretingos dvarą, žinomą nuo XVI a., išvykos dalyviai pasivaikščiojo po parką, apžiūrėjo rūmus, vandens malūną. Grafo Juozapo Tiškevičiaus įkurtame Žiemos sode, kuriame auga augalai iš tolimiausių pasaulio kampelių, gėrėjosi jų įvairove, stebėjo balinius vėžliukus ir plaukiojančius ryškiaspalvius japoninius karpius, kalbino papūgėlę. Dvaro saldaininėje savo rankomis pasigamino po keletą saldumynų ir gražiai įpakavę džiaugėsi – bus lauktuvėms.

Dar tą patį pavakarį trūks plyš panorėję pasiekti jūrą ir įveikę keletą kilometrų pėsčiomis, komandos rungėsi aukščiausios smėlio pilies statymo varžytuvėse. Kretingalės pagrindinėje mokykloje prisipūtę čiužinius, pasigaminę bendrą vakarienę ir vidurnaktį aplankę Kretingalės evangelikų liuteronų bažnyčią, baigė kelionės pirmąją dieną.

Antrą dieną vaikai Kuršių nerijos šiauriausiame taške įsikūrusiame Lietuvos jūrų muziejuje apžiūrėjo įvairių laikų laivus ir kitas muziejines vertybes, atspindinčias Lietuvos – jūrinės valstybės laivybos istoriją ir jūros gamtos įvairovę, ekspoziciją žvejybos traleryje „Dubingiai“, etnografinę pajūrio žvejo sodybą. Didžiulės žuvys, praplaukiančios visai virš galvos ir dėmesį prikaustantieji pingvinai – nerangūs sausumoje, bet greiti ir grakštūs vandenyje – daug kas paliko įspūdį, bet delfinų pasirodymas užbūrė kiekvieną. Užsukus į tropinių drugelių namus Smiltynėje, akys išsiplėtė pamačius daugybę vabzdžių iš Azijos, Afrikos ir Pietų Amerikos, kurie tūpė ant augalų ir lankytojų. Persikėlę į Klaipėdą ir nuėję į šalia perkėlos esantį uostą, keliautojai pasinaudojo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos kvietimu nemokamai plaukti laivu ir pasižvalgyti po uosto akvatoriją. Patogiai įsitaisę erdviame laive valandą klausėsi pasakojimo apie uostą, jame vykstančius darbus, teisingai atsakę į klausimus, laimėjo puikių prizų. Sugrįžusių į uostą ekskursantų dėmesį porai valandų prikaustė gidas Igoris Osnač, sparčiu žingsniu vaikščiodamas ir įtaigiai pasakodamas apie Klaipėdos senamiestį. Vakaras Kretingalėje praėjo aktyviai sportuojant – vaikai žaidė krepšinį, tinklinį, futbolą, kartu rungtyniavo ir vietinis jaunimas – net seniūnas Žigintas Narmontas atmynė dviračiu pasižiūrėti, kas čia per varžybos Kretingalėje.  

Trečios dienos rytą keliautojai su linksmuoliu gidu vėl susitiko edukacinėje pamokoje „Gintaro gaudymo paslaptys“, prisiminė Lietuvos auksu vadinamo mineralo atsiradimo istoriją, vaidino legendoje apie Jūratės ir Kastyčio meilę ir sudaužytus gintaro rūmus, mokėsi atskirti tikrą gintarą ir bandė jį sugauti jūros bangose. Maudynės jūroje, šiltas vėjas ir maloni draugų kompanija – apie ką geriau dar būtų galima svajoti ekskursijos pabaigai?

Aktyvios veiklos, gyvas bendravimas, iššūkiai ir atradimai saulėtame pajūryje šią išvyką kilstelėjo ant vienos iš aukščiausių vasaros nuotykių pakopų.


 Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos direktorė Jurgita Zalatorienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-08-02 09:04:23
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal