Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Daukniūnuose baigėsi vaikų stovykla vasarai palydėti

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinyje vaikai vasarą palydėjo žaismingoje stovykloje „Žiniukų vasara“. Keturiolikai vaikų iš Daukniūnų, Panevėžio ir Dragonių tos kelios paskutinės vasaros dienos pralėkė taip greitai, kad jie nespėjo nė mirktelėti.

Pirmąją dieną mažieji nuotykiautojai mokėsi kaip reikia slėpti, o po to ir ieškoti lobio. Braižė žemėlapius, slėpė užuominas, o vėliau po visą kultūros centro padalinio teritoriją ieškojo vienas kito paslėpto lauknešėlio. Antrąją dieną mažieji stovyklos dalyviai gavo užduotį – sukurti pasaką. Iš popieriaus iškirpę ir vaidinimui paruošę personažus, jie po vieną ar po du improvizuotoje scenoje pristatė savo pačių sugalvotas pasakas.

Trečiąją dieną žiniukai išsiruošė į iškylą į šalia Daukniūnų esantį mišką. Pabraidę vasariškame karštyje vėsinančiame upės vandenyje, paragavę gardžių vaišių, vaikai  stengėsi įgyvendinti gautą užduotį. Grįždami iš iškylos kiekvienas jų turėjo išsirinkti po augalą, kurį vėliau pristatė kitiems stovyklautojams. O kokių tik augalų nebuvo pristatyta: ir pušys, ir gvazdikai, ir rugiagėlės, ir gysločiai, ir liepos... Vaikai ne tik parodė augalų pavyzdžius – lapus, žiedus ar sėklas – bet taip pat pavartę knygas, paieškoję internete jie apie augalus papasakojo gerokai daugiau.

Taip jau sutapo, kad būtent ketvirtąją stovyklos dieną buvo minima Baltijos kelio diena. Rytą vaikai iškėlė Lietuvos trispalvę, prisiminė svarbiausius istorinius faktus, o dienos metu valstybei nupiešė atvirukus ir juose užrašė gražiausius linkėjimus.

Prieš baigiantis stovyklai dalyviai buvo pakviesti šiek tiek pajudėti ir komandose pasivaržyti estafetėse. Gainioję balionus, šaukštu pernešinėję vandenį, spardę kamuolį, mušę kėglius vaikai abejose komandose surinko po vienodai taškų ir taip draugiškai baigė vasaros stovyklą. Nors „Žiniukų vasara“ truko tik savaitę, vaikams ji padovanojo įsimintinų vasaros atostogų akimirkų, naujų draugysčių ir patyrimų.

Žiniukai pasitiko naują kūrybinį Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio sezoną, kuriame vaikai bursis šeštadienio rytais vyksiančioje laisvalaikio studijoje „Nenuoramos“.


 Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio Arneta Matuzevičiūtė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-09-06 16:11:12
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal