Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Išbandymas vaikams – 40 kilometrų pėstute

 

Rugpjūčio 4–5 dienomis Miežiškių kultūros centro Nevėžio padalinys surengė žygį „Laisvės keliais“, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės 30-mečiui. Tai vienas iš Panevėžio rajono savivaldybės finansuojamo Vaikų socializacijos programos projekto „Jausmų termometras“ renginių.

Nors orų prognozė rugpjūčio 4 dieną nieko gero nežadėjo, bet 21 žygeivio komanda drąsiai žengė į priekį. Vedami puikios vietovių žinovės Rasmos Buzienės pirmąją dieną nukeliavome maždaug 18 kilometrų. Kelionę pradėjome nuo Nevėžio kultūros įstaigos. Už 5 kilometrų mūsų laukė staigmena – gėlėse paskendę kryžiai ir šventųjų paveikslai. Susėdę ant aikštelėje pastatytų suoliukų sužinojome, kad atėjome į Uliesių. Yra tikima, kad šioje vietoje pasirodė Švč. Mergelė Marija.

Kita žygio stotelė – Skaistakalnis ir 1863–1864 metų sukilėlių kapai. Vaikai uždegė žvakutes, padainavome senovinę dainą ir keliavome miško takeliais toliau. Priėjome Zako kalnelį – tai pilkapis, apie kurio buvimo vietą žino tik tuo besidomintys žmonės.

Raguvoje aplankėme vietą, apie kurią pasakojama, neva kadaise ten stovėjo pilis. Dabar čia sovietinių karių ir žydų kapinės. Ėmė prausti lietus, tačiau Raguvos miestelio centre išsiaiškinome, kad viena žygio dalyvė švenčia gimtadienį, pasivaišinome ledais, tad nuotaika buvo ne šiaip puiki – žygio „jausmų termometras“ įkaito iki maksimumo.

Nukeliavę dar tris kilometrus pasiekėme nakvynės vietą. Deja, bet įkyrus lietus privertė keisti dienotvarkę ir numatyti sportiniai žaidimai bei kitos pramogos buvo nukeltos kitai dienai. Gerai, kad turėjome didelę palapinę ir pavėsinę, kurioje žygio dalyviai galėjo pasislėpti nuo drėgmės. Karšta arbata ir vakarinė sriuba sušildė keliautojus, kurie neatrodė nuvargę ir buvo labai energingi.  

Rugpjūčio 5 diena išaušo apniukusi, tačiau lietus liovėsi lijęs. Dieną pasitikome pasipuošę plačiomis šypsenomis. Visų laukė mankšta, karšta lauko žolynų arbata ir grikių košė. Pro debesis lindo saulytė ir džiugino greitojo bėgimo, sportinių žaidimų dalyvius, kurie gavo mažytes atminimo dovanėles. Norintys galėjo pasiirstyti baidare ir nusimaudyti.

Išsidaliję antros dienos sausą maisto davinį žygeiviai dėjosi kuprines ant pečių ir keliavo toliau. Užlipę ant Vėžiškių kalvos atsisveikinome su nakvynės vieta ir ėjome prie Pakritižio senkapio, apie kurio buvimo vietą skelbia paminklinis stulpas.

Antrosios dienos žygio kulminacija – Kirmėlių kalva, unikali, nuostabi vieta. Kalva aukšta, didelė, tačiau žmonės jau spėjo dalį jos nukasti. Norisi tikėti, kad  mūsų senolių palikimas bus išsaugotas ateinančioms kartoms.

Saulytė nejuokais kaitino, tačiau patys ištvermingiausi ėjo toliau, kad galėtų aplankyti Putiliškyje palaidotų partizanų kapus, sužinoti, kur yra Varnašilių milžinkapis, Limeikių kalva, ir sugriūti ant žalios pievelės šalia Marijamboro dvarelio pastatų. Už pastatų išvydome kabantį tiltą. Senučiuko tilto metalinės konstrukcijos puikiai išsilaikė, tačiau supuvo medinės tilto dalys. Negalėdami juo pereiti per upelį, turėjome grįžti atgal ir iki Nevėžio kultūros įstaigos pėdinti dar 2 kilometrus.

17 dalyvių įveikė 40 kilometrų žygį ir buvo apdovanoti padėkomis. Atsisveikinant buvo gera girdėti klausimą „Kada kitas žygis?“


 Žygio organizatorė Jolanta Karaliūnienė
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2020-09-01 13:57:40
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal