Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Naujamiesčio gimnazijos pedagogų gerosios patirties sklaida užsienio kolegoms

 

Spalio 11 d. Naujamiesčio  gimnazijoje  lankėsi tarptautinio „Erasmus+“ KA2 projekto „Prosocialiosios vertybės“ Bulgarijos, Ispanijos, Italijos, Šiaurės Makedonijos ir Turkijos dalyviai – pradinių klasių mokytojai, švietimo centrų ir universitetų darbuotojai. Svečiai su dideliu džiaugsmu ir smalsumu apžiūrėjo lauko ir vidaus edukacines erdves, susipažino su jų panaudojimo galimybėmis, stebėjosi netradicine bibliotekos erdve, lankėsi pamokose ir sėmėsi  pradinių klasių mokytojų gerosios patirties. 1 kl. mokytoja metodininkė Alma Briedienė per pasaulio pažinimo pamoką organizavo imitacinius-improvizacinius žaidimus, kuriuose su mokiniais atskleidė gero draugo bruožus: toleranciją, pasitikėjimą, susikalbėjimą. Mokytojos metodininkės Astos Žaludienės lietuvių kalbos pamokoje užsienio pedagogai mokėsi, kaip taikyti klausymosi strategijas, ir stebėjo, kaip mokymasis klausytis ugdo prosocialines vertybes. 3 klasės fizinio ugdymo užsiėmime dalyviai stebėjo kaip  mokiniai, sportuodami ir žaisdami porinius ir grupinius žaidimus, ugdo toleranciją, bendradarbiavimą, savitarpio pagalbą. 4 klasės mokiniai ir jų mokytoja metodininkė Rima Sankaitienė, remdamiesi prosocialinėmis vertybėmis, kūrė pasaką pagal paveikslėlių seriją.

Užsienio svečiai stebėjo ne tik pamokas — gimnazijos bibliotekoje pristatė atliktas pamokose užduotis ir reflektavo apie mokytojų paskleistą patirtį. Pasidžiaugė, kad užsiėmimai buvo prasmingi, juose mokytojai kūrybiškai ugdė prosocialines vertybes. Pasikeitę pastebėjimais apie pamokas ir pasidžiaugę šiltu priėmimu, projekto dalyviai išvyko pasisėmę patirties ne tik apie prosocialių vertybių ugdymą, bet ir apie pamokose taikomą vertinimą bei įsivertinimą, veiklos refeksijos būdus.

Dalyvaudami projekte gimnazijos mokytojai ir mokiniai turi galimybę patirti ankstyvosios robotikos naudą ugdymo procese. Tarpininkaujant Panevėžio rajono švietimo centrui, italų išmaniųjų žaislų gamintojas „Clementoni“ praėjusiais metais leido išbandyti Mind Designer robotukus, kurie ne vieną pamoką praturtino žaidimu, ugdė komandinio darbo įgūdžius. Džiaugiamės jų dovanomis ir šiais metais – robotais RoboMaker, lavinančiais konstravimo įgūdžius, struktūrinį mąstymą.

Dėkojame Panevėžio rajono švietimo centrui ir direktorei Jurgitai Vaitiekūnienei už galimybę tobulėti, dalytis gerąja patirtimi, postūmį praturtinti šiuolaikinę pamoką inovatyviomis priemonėmis, nepamirštant to, kas svarbiausia – vertybių.

Naujamiesčio, Smilgių bei Velžio gimnazijos dalyvauja tarptautiniame „Erasmus+“ KA2 projekte „Prosocialinės vertybės“ („ProSocial Values“ 2017-1-IT02-KA201-036860), kurį kartu su Italijos, Ispanijos, Bulgarijos, Makedonijos ir Turkijos švietimo įstaigomis įgyvendina Panevėžio rajono švietimo centras (projektą remia Italijos nacionalinė agentūra).


 Naujamiesčio gimnazijos pradinių klasių mokytojas,
 direktoriaus pavaduotojas ugdymui Sigitas Žaluda
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2019-10-17 08:36:45
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal