Biudžetinė įstaiga Panevėžio rajono savivaldybės administracija 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188774594, Vasario 16-osios g. 27, LT-35185 Panevėžys
Tel. (8 45) 58 29 46, faks. (8 45) 58 29 75, el. p. savivaldybe@panrs.lt
 Naujienų prenumerata 

Tyrėjų naktis

Kaip ir kasmet, Dembavos progimnazija drauge su 30 Europos šalių įsijungė į tarptautinį projektą „Tyrėjų naktis“. Noras atrasti, išbandyti, sužinoti, tik kitaip nei tradicinėse pamokose, ypač traukia gabius ir žingeidžius mokinius, kuriems mokslininko specialybė ateityje gali tapti ir gyvenimo pasirinkimu. Todėl, vos paskelbus šių metų temą „Pažink mokslininkus ir mokslą kasdienybėje!“, jie nedelsdami tapo šio proceso kūrėjais.

5–8 klasių mokiniai planavo ir atliko bandymus pagal šešis mokslininko žingsnius, dalyvavo mokslinėje ekspedicijoje po Dembavos miškelį, tyrė įvairių paviršių mikrobiologinį užterštumą, atpažino mokyklos aplinkos fauną ir parengė jos pristatymą užsienio kalbomis. Kai kuriems teko ir nusivilti, kartoti bandymus iš naujo, bet toks buvo tikslas – susipažinti su mokslininko kasdienybe. Todėl ir atradimai vienus džiugino iš karto, kitiems patvirtino gyvenimo išmintį – norint pasiekti, reikia įdėti daug pastangų.

Mokinių nereikėjo nei raginti, nei drausminti, nes jie darė tai, kas patinka. O projekte dalyvavusioms biologijos, geografijos, anglų ir rusų kalbų mokytojoms smagu, kad galėjo pabūti tikromis mokslinių darbų vadovėmis –– beliko tik patarti.


 Mokytoja Aldona Klebonaitė 
 
 

Siųsti draugui
Paskutinis atnaujinimas: 2018-10-05 09:57:34
Spausdinimo versija
Twitter MySpace LinkedIn Facebook

Jūsų komentaras

Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

komentarų nėra
Atgal